program

Egyre tudatosabban

Családilag messze járunk még az ún. zero waste életmódtól, ami annyit jelent, hogy a kommunális hulladékot megpróbálják megközelítőleg nullára redukálni, szerencsére egyre többen. Mi odáig jutottunk egyelőre, hogy hétről-hétre csökken a kukánk súlya, amikor hétfő reggel kihúzzuk az utcára. Elkezdtünk figyelni, hogy ne vásároljunk feleslegesen műanyagot, ha van más alternatíva, és lehetőség szerint kerüljük az előre csomagolt élelmiszereket.

Staycation anyaszemmel, avagy nyaraljunk otthon!

A nyári szünetben az a jó, hogy laza napok követik egymást, nincs kötelezettség, és annyi mindenre van ideje a gyerekeknek, ami fontos. Lehet későn kelni, ráérősen reggelizni, lehet dinnyét vagy palacsintát ebédelni, tíz hétig lehetnek mezítláb, és nem kell tudniuk milyen nap van vagy mennyit mutat az óra.

Fesztiválozni csak mértékkel!

Én is féltem a gyerekeimet, amikor közelegnek a fesztiválok. De nem a drogtól, az alkoholtól és pláne nem a bulitól. Sokkal inkább féltem őket az emberi gonoszságtól, a közösségi médiától vagy akár a közlekedéstől, és ezek a veszélyek sajnos egész évben jelen vannak az életükben... Fesztiválszezon – Apaszemmel.

Mindennapi

A kenyér az szent dolog. Augusztus tájt, amikor egyre több szó esik termésről, hozamról, betakarításról – sőt, néha ki merik mondani: az aratásról – eszembe jutnak meghatározó kenyér-élményeim.

Hova, hova?

Egyik este, amikor hazaértem, kisebbik fiam azzal fogadott, hogy kiderült a kutyánkról, hogy Huawei... vagy valami ilyesmi... Látva a fejem körül kergetőző kérdőjeleket még hozzátette, hogy amikor sétálni voltak, akkor mondta ezt egy másik kutyás, és majd a Mama elmeséli.

Offline – Anyaszemmel

Egy pár nap, esetünkben pár hét internet nélkül egészen kibírhatónak tűnt, és a kamasz gyerekeken kívül mindenki megszokta a helyzetet. Bence a maga 16 évével két nap után közölte, hogy a múlt században élünk, és nincs ebben semmi romantikus, amúgy meg baromira unja, hogy csak a letöltött zenéihez fér hozzá.

Meglepetések a tanév végére – Apaszemmel

A nyári szünidő kezdetekor fellélegzünk, de szerintem ezzel nem vagyunk egyedül ezen a bolygón. Azokban a családokban, ahol már iskolás a gyermek, ott van izgalom a jegyek miatt. Megesik, hogy otthon marad a tornacucc, létezik reggeli balhé, elfelejtett különóra, késés, hiszti, vita stb... Na de szerencsére mindennek vége abban a pillanatban, ahogy elindul a szünidő.

Használati útmutató „felnőtt” gyerekekhez

A gyermekeim megállíthatatlanul nőnek, idén a harmadik is nagykorú lesz. Ez nem azt jelenti, hogy egyre kevesebb velük a teendő, hanem épp ellenkezőleg! Kijelenthetem, hogy nincs tuti receptem a kamaszok és a „kezdő” felnőttek kezelésére, de magamnak azért összeszedtem tíz szabályt:

Hagyományőrzés – Apaszemmel

Amikor elköltöztünk a nagyvárosból sok mindenre számítottam, de arra biztosan nem, hogy újra tánccsoportot fogok vezetni. Mégis, ahogy kiderült rólunk a néptáncos múltunk, a helyi egyesület egyik oszlopos tagja megkért, a következő alkalomra készítsünk valami egyszerű koreográfiát a csoport számára.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!