Stressz

Örülhetek, hogy csak a fejem fáj

Már megint fáj a fejem, napok óta érzem a nyomást a tarkómban. Nyaralni kéne, pihenni, telefont, számítógépet kikapcsolni. El kéne utazni. Messzire. Nem egy hétre, de egy évre minimum. Szép álom, semmi több. Mióta a rendszer változott, még kéthetet se nyaraltam egyhuzamban. Feszül a csuklyás izmom, a nyakam merev.

Tudatosítani kell, hogy bedühödtünk

Megint nem kaptunk elsőbbséget a kereszteződésben, izzadunk a 35 fokban, közben a gyerek ordít hátul, hogy haza akar menni, majd megcsörren a telefon: a főnökünk az, aki már hatodszorra kéri aznap azt az anyagot, amit egyébként csak holnaputánra kellett volna megcsinálnunk. Ön mindig meg tudja őrizni az önuralmát egy ilyen szituációban? Szalóki Ildikó Théta healing konzulens, SzInT állítás vezető, coach és tanácsadó volt segítségünkre abban, hogy a dühkitörések mélyére ássunk.

Tippek: így győzhető le a munkamánia

A nyolc óra munka, nyolc óra pihenés, nyolc óra szórakozás már a múlté – vélik a szakértők. Sokan nyaralás alatt is dolgoznak, vagy elviszik magukkal a munkát.

Boriszemmel

Kaptam egy ajándékot anyák napjára! Igen, kaptam. És én mint apa nagyon büszke vagyok rá! A nagylányunk találta ki, amikor már látta, hogy áprilisban teljesen „összeomlik” minden körülöttünk. Az említett ajándék utolsó utáni pillanatban, egy vasárnap este landolt a mailboxomban.

Kiégés – az új magyar népbetegség

Az aktív magyar munkavállalók 86 százaléka kisebb vagy nagyobb mértékben ki van égve; több mint 10 százalékuk súlyosan veszélyeztetett – derült ki a Selfmapping HR teszt legújabb kutatásából. Noha a kiégés a legveszélyesebb és a leggyakoribb pszichés stresszbetegség, odafigyeléssel el lehet kerülni.

Vigyázat! Krónikussá válhat a csalánkiütés

Élete során minden ötödik magyar találkozik az urtikáriával, más néven csalánkiütéssel. A krónikus urtikária akár egy évtizeden keresztül is fennállhat, és pokollá teheti az emberek életét: kínzó viszketéssel és égő érzéssel jár.

Jó stressz, rossz stressz?

Amikor világhírű magyarokat emlegetünk, nem esik elég szó Selye Jánosról, pedig ő fektette le a stresszelmélet alapjait. És hogy mit profitálhatunk belőle? Kisfilmünkből kiderül!

Segítsünk gyerekünknek a stresszkezelésben!

A szülők sokat segíthetnek gyermeküknek, hogy már akkor próbálja legyűrni a stresszt, amikor az keletkezik, így nem válik krónikus állapottá, nem indítja be a nemkívánatos testi folyamatokat, például migrént, hasfájást és más, meghatározhatatlan eredetű pszichoszomatikus megbetegedéseket.

A munkában is segít a rendszeres mozgás

Nem titok, hogy a testmozgás pozitív hatása nem kizárólag a test formássá válásában jelentkezik. A rendszeres testmozgást végzőkre a megnövekedett energiaszint, a nagyobb önbizalom és a pozitívabb életszemlélet jellemző.

Amit nem tudtunk a stresszről

Selye János kanadai belgyógyász, vegyész kutatásait és felfedezéseit bemutató tárlat látható péntektől a Semmelweis Orvostörténeti Múzeumban Budapesten.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!