Stressz

Ez állhat az alvászavar hátterében

A stressz és a felfokozott életritmus, illetve az elhanyagolt betegségek következményeként tíz hazai felnőttből három szenved a rossz alvástól.

Sok a duma!

Az információáradat újkori felértékelődéséhez nem fér kétség, a felhasználás milyenségéhez annál több.

Itt a megoldás migrén ellen?

A migrén kialakulásához vezető genetikai tényezőket, valamint a migrén és a stressz összefüggéseit vizsgálja a Nemzeti Agykutatási Programban alakított új kutatócsoport a Semmelweis Egyetemen. Vajon mennyire hatásosak a stresszoldó módszerek a kínzó fejfájás ellen?

Mi áll a remegés hátterében?

Végtagjaink és szemünk remegése először csak kellemetlen és zavaró, később azonban már több tevékenységben is megakadályozhat minket. A remegés oka teljesen ártalmatlan is lehet, de a legkülönbözőbb betegségek kísérő tüneteként is felléphet.

A stresszkezelés már gyermekkortól tanulható

A válások, családi konfliktusok és a növekvő iskolai elvárás miatt nagy nyomás nehezedik a gyerekekre. Ha nem tanítják meg nekik még gyerekkorban, hogyan kezeljék a felmerülő problémákat, könnyen szorongó, depressziós felnőtt válhat belőlük.

Így lazulhatunk el télen!

Mi az, amire egész évben vágyunk, de talán csak a téli ünnepek adnak rá alkalmat? A téli estéken behúzódhatunk meleg kuckónkba, akkor valahogy nem annyira hívogató a többi program. Este kicsit lazíthatunk, kényeztethetjük családunkat, barátainkat.

Mit tehetünk a kínzó hátfájás ellen?

Talán emlékszünk, hogy gyerekkorunkban gyakran szóltak ránk a szüleink otthon, vagy a tanárnő az iskolapadban: ülj egyenesen, görbe lesz a hátad! De valóban káros a helytelen pozícióban való ülés, mint azt kiskorunkban mondták? És milyen módszerekkel javíthatunk a helyzeten?

Ön is gyakran felriad éjjelente?

Ha tapasztalta már, hogy felriad az éjszaka közepén, a szíve hevesen ver, pulzusa szapora, és szinte kiugrik az ágyból, akkor nagy valószínűséggel túl sok stressz éri a mindennapokban, és feldolgozatlan problémái vannak. Az ilyen éjszakai felriadások nagyon megkeserítik a tőlük szenvedők életét.

Mozgásszervi károsodást okozhat a stressz

A hosszan, észrevétlenül fennálló stressz mozgásszervi károsodást is okozhat. A stressz a mindennapi élet velejárója, ám vannak olyan emberek, akik nem csak a feszültségekkel, hanem az abból adódó egészségügyi problémákkal is kénytelenek számolni.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!