Stressz

Könnyebben zavarba jönnek a balkezesek

A balkezesek gátlásosabbak a jobbkezesekhez képest és gyakrabban is jönnek zavarba. Ezt egy az önuralmat és a lobbanékonyságot vizsgáló viselkedési teszt alapján állítják skót kutatók.

Stressz ellen jó a vallás

Tesztek bizonyították, hogy akik hisznek istenben, azok kevésbe stresszesek és jobban teljesítenek szorult helyzetekben.

Az alvásmegvonás alvajáráshoz vezethet

Egy kanadai kutatás kimutatta, hogy az alvásmegvonás alvajáráshoz vezethet. Szerencsére nem mindenkinél, csak azoknál, akik eredetileg is hajlamosak az alvajárásra.

Rossz a kedve? Hallgasson zenét!

Saját tapasztalataink alapján is rájöhettünk már, de most orvosi vizsgálatokkal is bebizonyították, hogy a zene gyógyír a léleknek, és elpárolog tőle a rosszkedv.

Beteggé teszi a munkahelye?

A munkahely épületének, irodájának, szobáinak levegője döntően befolyásolja a benne dolgozók állapotát. Rossz minőségű, szennyeződésekkel és méreganyagokkal teli légtérben tartózkodva előbb-utóbb érzékelni fogjuk ennek kellemetlen mellékhatásait, úgy mint szem-, torok-, orrirritáció, fejfájás, köhögés, szédülés, émelygés. Természetesen ezen tényezők negatív hatása erősebben érvényesül hosszabb munkaidő, túlóra esetén.

Ölelkezés, a stressz gyógyszere

Magunktól is tudjuk, hogy mennyire sokat jelenthet egy általunk szeretett ember intim közelsége, ha feszültek vagyunk. Svájci orvosok azonban most tudományosan is bebizonyították, hogy az intimitás hatékony ellenszer a stresszre.

Megoldódik a depressziósok problémája?

Az agyba ültetett pacemaker segíthet az olyan depresszió kezelésében, mely a hagyományos gyógyszerekkel gyógyíthatatlannak bizonyult. Egy kicsi, bár korszakalkotó tanulmányban hat kezelés-rezisztens depressziós betegnél agyi elektródák beültetése a depresszióért felelősnek gondolt agyterületre a tünetek jelentős javulását eredményezte.

Nem a nyugtató a megoldás!

Közérzeti zavarainkat legritkább esetben lehet visszavezetni szervi elváltozásokra, ennek ellenére a hagyományos orvoslásban számos érzelmi bántalom különböző diagnózis alatt szerepel, azt az érzetet keltve, hogy „valódi” betegségekről van szó.

A nassolás nem oldja meg a problémákat

A stressz rendszerint megváltoztatja étkezési szokásainkat. A ránk nehezedő nyomás hatására választunk rendszerint egészséges ételek helyett magas zsír-, és cukortartalmú nassokat. Mindemellett a főétkezések mennyiségét –ezzel együtt a zöldségbevitelt- is csökkentjük, a hiányzó kalóriákat pedig szintén magas zsír-, és cukortartalmú falatokkal pótoljuk.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!