Táplálkozás

A kenyér története

A kenyér őse az árpapempőből készített, hamuban sült pogácsa volt, amelyet a népmeséinkből ismerünk.

Cukorbeteg-diéta az ünnepek alatt

A cukorbeteg élete csupa tilalomfa. Nem ehet azt, amit akar, akkor, amikor és amennyit szeretne. Orvosától egyebet se hall, mint hogy még mindig magas a cukorszintje, biztos nem tartja a diétát, nem mozog eleget, és fogyjon le, szokjon le a dohányzásról, alkoholról, járjon kocogni és ne egyen édességet.

Nem hizlaló, nyers sütemények karácsonyra

A nyers édességek nemcsak szépek és finomak, hanem egészségesek is! Nem tartalmaznak cukrot, fehér lisztet és feldolgozott zsiradékot, és nincsenek hőkezelve sem.

Tények a tésztáról

A tészta a rostok és az összetett szénhidrátok kiváló forrása. Most pedig ismertetünk néhány táplálkozástani tényt, amelyek segíthetnek, hogy továbbra is élvezettel fogyaszd ezt a közkedvelt ételt.

Egyik legértékesebb táplálékunk, a gabona

A növénytermesztő emberiség kiegyensúlyozott étrendjének hagyományosan világszerte alapvető részét képezik a teljes gabonaszemekből készülő táplálékok. A gabonaételek alaposan rágva könnyen emészthetők, mégis laktatók. Az egész gabonák közé soroljuk a barna rizst, az árpát, az egész zabot, a búzát, a tönkölybúzát, a rozst, valamint a kölest, a hajdinát és a csöves kukoricát.

Milyen táplálékokkal segíthetjük agyunk működését?

Az agy rengeteg tápanyagot igényel. Miközben mérete csupán a testtömegünk 2%-át százalékát teszi ki, elhasználja a test energiájának és a vérnek a 20%-át. Tízszer annyi tápanyagot igényel, mint a test többi szövete.

Mit kell tudni a paleolit táplálkozásról?

Egyre többet hallunk a paleolit táplálkozásról, sokan hisznek benne, de legalább annyian vannak azok is, akik megkérdőjelezik a létjogosultságát. Erről beszélgettünk Virágh Barbarával, aki táplálkozási tanácsadóként elsősorban a paleolit életmódban hisz.

Milyen anyagcseretípus vagyok?

Az emberek anyagcsere alapján való kategóriákba osztását (metabolic typing) az amerikai William L. Wolcott fejlesztette ki. Módszere azon a felismerésen alapul, hogy a táplálkozás erős befolyást gyakorolhat anyagcserénk kontrollrendszerére, akárcsak az autonóm idegrendszer vagy a mirigyrendszer.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!