Mixtura

Halálközeli élmények a Kossuth Klubban

Feltűnően nagy hasonlóság figyelhető meg a különböző halál közelébe került emberek tapasztalataiban – többek között erről is szó lesz a ma este induló, a Nagy tabu: halál és gyász című előadássorozat első alkalmán.

Alig olvasnak könyvet a fiatalok

Ritkán kerül a fiatalok kezébe könyv: mindössze 7 százalékuk olvas naponta, további 16 százalékuk heti rendszerességgel. A havonta könyvet forgatók aránya sem magas – 14 százalék –, az ennél ritkábban olvasók 35 százalékot tesznek ki, 28 százalék pedig bevallja: egyáltalán nem olvas könyvet.

ÖKO-WORKSHOP a fenntartható háztartásokért

Egy átlagos magyar háztartásban éves szinten akár 40%-kal is csökkentheti kiadásait, aki birtokában van a megfelelő ismereteknek. A fenntartható háztartás olcsóbb, egészségesebb, környezettudatosabb, és nem jár lemondásokkal. A februárban induló ÖKO-WORKSHOP 8 alkalomból álló tanfolyamának keretén belül bárki elsajátíthatja a fenntartható életmód titkát.

A világ leghidegebb települése

A jakutföldi faluban, a regionális fővárostól, Jakutszktól mintegy kétnapi autóútra fekvő Ojmjakonban a januári átlaghőmérséklet -50 Celsius fok. A leghidegebb hőmérsékletet 1926. január 26-án mérték itt: ez -71,2 °C volt. Érdekesség, hogy a település neve jakut nyelven „be nem fagyott vizet" jelent, ami egy közeli természetes hőforrásnak köszönhető.

A betegek inkább az internethez fordulnak, mint az orvosukhoz

Egy nemrégiben megjelent online felmérés szerint a megkérdezett páciensek 63 százaléka inkább az interneten tájékozódik az olyan kínos témákat illetően, mint a szex vagy a nemi betegségek, mert kérdéseiket nem szívesen teszik fel személyesen. A válaszolók jelentős többsége fordult korábban online forrásokhoz a szemtől szembeni orvosi vizsgálat helyett.

Pontatlanok az élelmiszercímkéken feltüntetett kalóriaértékek

Pontatlanok az élelmiszercímkéken feltüntetett kalóriaértékek - állítják a kutatók, akik a jelenleg is használt kalóriaszámítási módszer átdolgozását javasolják. Korábbi tanulmányok kimutatták, hogy az ételek elkészítésének és akár elfogyasztásának módja is befolyásolja, hogy végül mennyi kalóriát vesz magához az ember.

A belső harmónia titka az érett személyiség

Merőben új, régi hiányt pótló pszichológiai könyv jelent meg dr. Berentés Éva tollából. A szerző, aki évtizedek óta tanít az ELTE-n, mellette pszichoterapeuta és vezetői tanácsadó is, egy olyan érett személyiségmodellt alkotott meg, amelyhez hasonlóra 1937 óta nem volt példa. A modell azokat az emberi tulajdonságokat foglalja tudományosan megalapozott rendszerbe, amelyek a sikerhez és boldogsághoz nélkülözhetetlenek, ugyanakkor a társadalom számára is hasznosak.

Veszélyes anyagokat találtak a legnagyobb divatcégek ruháiban

„Válasszunk világosabb színű darabokat, az új ruhákat pedig feltétlenül mossuk ki, mielőtt először viselnénk” – mondja a szakember. Rákkeltő, valamint a hormonrendszert károsító vegyi anyagokat találtak a legnagyobb divatcégek ruháiban egy vizsgálat során. A Greenpeace 27 országban több mint húsz ruhamárkát vizsgált meg.

Valójában mekkora agyunk kapacitása?

Szervezetünk legösszetettebb és legbonyolultabb szerve az agy. Működésével kapcsolatban már sokat tudunk, de talán soha nem fogjuk teljes mértékben megfejteni azt. Többek között orvosok, biológusok, biokémikusok, antropológusok, matematikusok foglalkoznak az agy kapacitásának kutatásával.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!