Tudomány

Hogyan válik ihatóvá a szennyvíz és a tengervíz?

Kótai László, az ELKH Természettudományi Kutatóközpont Anyag- és Környezetkémiai Intézetének tudományos főmunkatársa tart előadást 2021. december 16-án, az Alkímia ma című ismeretterjesztő sorozatban.

Korszakváltás a Parkinson-kór kezelésében

A Szegedi Tudományegyetem Idegsebészeti Klinikáján a világon elsők között ültették be Parkinson-kórban szenvedő betegbe a jelenleg egyedülálló innovációt jelentő SenSight direkcionális mély agyi stimulációs elektródát.

A legnagyobb tudományos elismerés: a Nobel-díj

A svéd vegyészről és feltalálóról, Alfred Nobelről nevezték el a világhírű Nobel- díjat, amelyet minden év december 10-én, többféle kategóriában is átadnak az egy-egy területen kiemelkedő teljesítményt nyújtó szakembereknek.

Hogyan óvhatjuk meg a természetes élőhelyeket?

Az ember folyamatosan alakítja környezetét, egyre nagyobb mértékben használja bolygónk erőforrásait, így pusztulnak az élőhelyek, fajok fennmaradása kerül veszélybe, sőt maga az ember is.

Érkezik a kisbaba: fiú lesz vagy lány?

Több mint 6 millió születés adatait vizsgálták, hogy kiderüljön, milyen tényezők befolyásolhatják a születendő kisbabák nemét, illetve azok arányát.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!