Rák

Újabb bizonyíték a brokkoli rákellenes hatásáról

A brokkoli nem csupán ízletes, sokféleképpen elkészíthető zöldség, de a benne található hatóanyagok is rendkívül értékesek, és jelentős szerepük van egészségünk védelmében. A brokkoli, illetve a benne található hatóanyagok, az ún. izothiociánatok (pl. a szulforafán) rákellenes hatása már húsz éve ismert.

Az elfojtott érzelmek rákot okozhatnak

Régóta tudjuk, hogy a különböző egészségügyi problémáknak nem csupán fizikai, de érzelmi alapjuk is lehet. Ez a megfigyelés a daganatos betegségek esetében hatványozottan igaz. A bostoni Harvard Egyetem Közegészségügyi Kara (Harvard School of Public Health) és a Rochesteri Egyetem közös tanulmányának eredménye azonban még ennek ismeretében megdöbbentő. A kutatást ismertető cikk a Journal of Psychosomatic Research című szaklapban jelent meg.

Mindent a macskakaromról

Német és osztrák orvosok a macskakarmot olyan rákos betegeknek írják fel immunrendszerük erősítésére, akik kemoterápián, sugárkezelésen vagy más, hagyományos kezelésen estek át. A gyógynövény különféle összetevői - melyek közül néhányat már évtizedek óta vizsgálnak - rákellenes és immunstimuláló tulajdonságúak.

Rendszeres béltükrözéssel megelőzhető a vastagbélrák

Egy hosszú távú, nagy esetszámú amerikai vizsgálat eredményei szerint tízévenkénti béltükrözéssel csaknem felére csökken a rák esélye. Ha az ötvenévesnél idősebbek teljes vastagbélrendszerét tízévenként tükrözéssel szűrik, az negyven százalékkal csökkentheti a rák kockázatát.

Mi mindenre jó a shiitake, a gyógyító gomba

A shiitake gomba (Lentinula edodes) Kelet-Ázsiában honos, Kínában és Japánban mintegy 2000 éve ismert kitűnő csemege. Kizárólag a már elhalt fák törzsén él, főleg tölgyfán, bükkön és gesztenyén. A gombának különleges, kissé a fokhagymára emlékeztető aromája van. Egészségvédő hatása miatt a kínai népi gyógyászatban a testet és lelket felfrissítő életelixírnek tartják.

Kurkumával a rák és a gyulladások ellen

A rákellenes és baktériumölő hatású, aranysárga fűszernövény erős antioxidáns tulajdonsággal bír; gyulladáscsökkentő és daganatmegelőző hatásának köszönhetően az utóbbi évek legkedveltebb fűszerévé vált. Lássuk, mennyire indokolt a népszerűsége.

A rákhoz vezető génmutációk okait tárták fel

A daganatok nagy többségének kialakulásához vezető 21 fontosabb génmutáció okait térképezték fel egy nemzetközi kutatócsoport tagjai, akik szerint a Nature tudományos magazinban megjelent tanulmányuk valódi mérföldkövet jelent a rákkutatásban.

Már gyógyszerrel is kezelhető a bőrrák

Engedélyezték Nagy-Britanniában a bazálsejtes, azaz a hámsejtekből kiinduló bőrrák elleni gyógyszert. A brit Rákkutató Intézet vezetője szerint ez óriási előrelépést jelent a betegség kezelésében.

„Vigyázunk Rád” – új mobilalkalmazás nőknek

„Vigyázunk Rád” néven elindult Magyarország első, kifejezetten nőknek ajánlott, átfogó, daganatellenes okostelefon-alkalmazása speciális funkciókkal, hasznos tartalmakkal, kalkulátorokkal, betegségleírásokkal és biztosítási tanácsokkal.

Az árnyékunk segít a bőrrák elleni védekezésben

Szinte elkerülhetetlen, hogy nyáron egyszer-egyszer le ne égjünk a napon. Az ilyenkor elszenvedett UV-sugárzás hozzájárulhat azoknak a génhibáknak a kialakulásához, amelyek a bőrrákot okozzák. Mivel ebből a szempontból mi, magyarok közepesen veszélyeztetettek vagyunk, fogadjuk el általános szabályként, hogy ne menjünk a napra, amíg az árnyékunk nem hosszabb a testmagasságunknál – hívja fel a nyaralók figyelmét dr. Schwab Richárd, a KPS Diagnosztikai Központ orvos igazgatója.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!