Táplálkozás

A génjeinkbe kódolt táplálkozás

A genetikai állományunk a hajunk vagy szemünk színe mellett azt is meghatározza, hogy életünk során milyen betegségekre leszünk hajlamosak. Ezek kialakulásában, illetve elkerülésében az életmódunk és a környezeti tényezők egyaránt nagy szerepet játszanak. A genetikai rizikófaktorok és a táplálkozás kapcsolatának ismerete a betegségek megelőzésének és gyógyításának újszerű módját jelentheti azáltal, hogy a génjeinkbe kódolt hajlam kifejlődését a táplálkozás segítségével befolyásolhatjuk.

Természetes módszerek a pollenallergiák kezelésére

Itt van végre a várva-várt tavasz! Szépen süt a nap, virágok, fák zsenge illata lengi be a friss tavaszi levegőt. Ilyenkor legtöbben úgy érzik, szinte újjászületnek az éledő természettel. Mások viszont kora tavasszal vannak a legrosszabbul: hetekig-hónapokig tüsszögnek, köhögnek, kapar a torkuk, éjjel pedig az orrdugulás miatt nem tudnak pihenni.

Növényi levek házilag: milyen gépet válasszunk?

Elérkezett a tavasz: tudja mindenki, hogy ha ilyenkor naponta fogyasztunk friss növényi leveket, italokat, akkor nemcsak fiatalosabbak és energikusabbak leszünk, hanem leolvadnak azok a télen felszedett zsírpárnák is, amelyektől szeretnénk végre megszabadulni.

Miért fontos a rostdús táplálkozás?

Amikor 1995-ben először tanulmányoztam a mikrorostokat, csak az érdekelt, hogy ezek a rostok milyen sok vizet képesek megkötni. Igazából a rostok által megkötött víz érdekelt engem akkor. A rostok felszínéhez kötődő vízmolekulák biofizikailag teljesen máshogy viselkednek, mint az ún. „tömegvíz” (bulk water). Ezt a típusú vizet többféleképpen is nevezik: egy amerikai kollégám és régi ismerősöm, Gerald Pollack például legújabb könyvében a „negyedik halmazállapotú víz” elnevezést használja.

Gyulladáscsökkentő élelmiszerek

A gyulladás szervezetünk normális reakciója a sérülésekre. Annak ellenére azonban, hogy természetes védelmi mechanizmusnak számít, krónikussá válása esetén betegségek kialakulásához is vezethet. A birminghami Alabama Egyetem kutatói szerint a gyulladás egyik ellenszere a megfelelő táplálkozás lehet.

Agyfényesítő módszerek

A memória frissessége, működésének zavartalansága nemcsak az idős embereket érintő téma. Bizonyos ételekkel például agyfényesítő hatással lehetnek ránk.

Egészséges édességek

Mindannyian tudjuk, hogy a túl sok nassolás elhízáshoz vezet. De valóban csak káros hatásai vannak az édességeknek? Kis mennyiségben is ártalmasak? Miért károsítja a fogakat a csokoládé és a cukor? Többek között ezekre a kérdésekre kerestük a választ Farkas Nándor dietetikussal.

Gyakori tévedések a pattanásokról

A serdülőkori pattanások megjelenése döntően a hormonális rendszer változásaival függ össze. De igaz-e az, hogy a felnőttkori bőrproblémákat a túl sok csokoládé, a stressz vagy a naptej okozza?

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!