Táplálkozás

A street food veszélyei: ezt ne együk

Vegyem vagy ne (v)egyem? Rohanó világunkban egyre többen étkeznek útközben, vásárolnak gyorsbüfékben vagy a szép idő beköszöntének és számos szabadtéri rendezvénynek köszönhetően az úton-útszélen megjelenő utcai árusoktól.

Sózni vagy nem sózni - az itt a kérdés

Asztali, tengeri, himalájai, finomított, párolt - megannyi jelző a só előtt, de vajon melyik, milyen sót jelent? Több tucat sót vizsgált a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal, eddig valamennyi megfelelt a kritériumoknak.

Így derítheti ki, hogy lisztérzékeny-e

A lisztérzékenység diagnózisára szerencsés esetben már az első tünetek megjelenésekor fény derül. Azonban sokan vannak, akiknél csak kamaszkorban, vagy felnőttként jelentkezik a betegség és korántsem egyértelmű tünetekkel. Csontritkulás, a nemi érés késése, vérszegénység és meddőség esetén is érdemes gondolni rá.

14 évvel kevesebbet élhetnek a túlsúlyosak

Az egyik legsúlyosabb népbetegség hazánkban az elhízás, amely számos további betegség okozója lehet. Egy felmérés szerint a kóros elhízás a túlsúly mértékétől függően akár 14 évvel rövidítheti meg az emberi életet.

Étkezési trükkök a hosszú életért

A halálozások nagy része szív- és érrendszeri betegségekre vezethető vissza, érdemes tehát szívbarát táplálkozást folytatni. Varga Dóra, a Trombózisközpont dietetikusa a következőket javasolja.

Szükségünk van-e a tejre?

A legelső táplálék, amit az ember a születése után magához vesz, a tej. Létfontosságú folyadékról van szó, arról azonban egyre hevesebb vita dúl, hogy vajon a felnőtteknek is szüksége van-e tejre.

Tényleg életveszélyesek a gyorséttermek?

A gyorséttermi ételeken alapuló egyhangú táplálkozás megöli az elhízás, a szívbetegségek, a cukorbaj és a rák ellen óvó bélbaktériumokat - derült ki egy kutatásból, mely összefüggést fedezett fel a jótékony baktériumok, az étrend és az általános egészségi állapot között.

Új étrenddel a jó alvásért

Egy pohár langyos (mézes) tej elalvás előtt, minden bizonnyal jólesik, ám nincs rá tudományos bizonyíték, hogy segítené az elalvást. Természetesen mindaz, amit eszünk vagy iszunk, hatással van az elalvásunkra, illetve annak nehézségére. Amennyiben Ön is elalvási nehézségekkel küzd, próbálja ki az alábbi egyszerű változtatásokat az étrendjében!

Tények és tévhitek az otthoni gyógymódokról

Sokan sokféle házi gyógymódról hallottunk már, amelyek generációról generációra öröklődnek, ám ezek közt vannak olyanok is, amelyek nem csupán teljesen hatástalanok, hanem ártalmasak és veszélyesek is! Összegyűjtöttünk közülük néhányat.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!