Mixtura

A római kori betonról mai szemmel

A rómaiak lényegesen tartósabb betont állítottak elő annál, mint amilyenre a mai építőanyag-ipar képes, ráadásul sokkal környezetkímélőbb technológiát alkalmaztak - állítja egy nemzetközi kutatócsoport, amely a Pozzuoli-öbölben található kikötői létesítmények maradványait vizsgálta.

Élelmiszer-biztonsági tanácsok árvíz idején

A nagy esőzések okozta árvizek, belvizek az óriási anyagi károkon túlmenően élelmiszer-biztonsági kérdéseket is felvetnek. Szennyezett víz lepheti el a kertekben és a földeken megtermelt, beérő zöldségeket, gyümölcsöket, veszélyeztetheti a kutak vízforrásait, az alacsonyabban fekvő területeken pedig szennyeződhetnek a háztartások élelmiszerkészletei is.

Valóra válnak a zöldítési álmok: 12 iskola nyert a Cetelem Zöldsuli Programon

Lezárult az idei Cetelem Zöldsuli Program: összesen közel 100 általános iskola küldte be zöldítési terveit a pályázatra. Az internetes szavazás keretében valódi „klikkháború” bontakozott ki: a pályázó sulikra rekordszámú, összesen 240.000 voks érkezett. A 12 nyertes iskola feléről a nagyközönség döntött, míg a további díjazottakat a Cetelem és a National Geographic Magyarország munkatársaiból álló szakmai zsűri választotta ki. Az egyenként félmillió forintos támogatást tíz vidéki és két fővárosi iskola nyerte el.

Miért vonítanak a kutyák?

A tudósok számára mindmáig rejtély, hogy valójában miért vonítanak a kutyák. Egy azonban biztos: ez a szokásuk még az őseiktől ered.

Lerombolták az IQ-mítoszt

A Western University Agy- és Tudatkutató Intézetének Adrian Owen vezetésével készített úttörő kutatása szerint az intelligencia standard mértékegységének tartott intelligenciahányados (IQ) nem határozza meg pontosan az emberek intelligenciaszintjét.

Mit mondanak el rólunk a betegségeink?

A holisztikus szemléletű orvoslás képviselői szerint a betegség az emberi tudatban létrejövő diszharmónia jele, figyelmeztetés, hogy valamilyen problémát meg kell oldanunk. Minden betegségnek valamilyen mélyebb jelentése van. Lássunk hát néhányat ezek közül.

Hogyan szedjük és tároljuk nyáron a gyógyszereket?

Sokan el sem olvassuk a gyógyszerekhez mellékelt apró betűs, többoldalas tájékoztatót. Pedig nem árt, ha tudunk róla, hogy bizonyos készítmények fényérzékenységet okozhatnak, és a nem megfelelően tárolt gyógyszerek a nyári hőségben hatástalanná válhatnak.

Növekszik a gyógyszeripar gazdasági szerepe

A pénzügyi válság és a gazdasági recesszió ellenére a globális gyógyszerszektor az elmúlt 10 évben közel duplájára növelte dollárban számolt árbevételét, és még a legnehezebb években is növekedést tudott felmutatni. A gyógyszercégek a magyar gazdaság teljesítményéhez is nagymértékben hozzájárulnak, hiszen 2011-ben a teljes magyar külkereskedelmi forgalom 3,7%-át ez a szektor adta.

Büntetné az EU az államilag nem regisztrált magok használatát

Az Európai Bizottság által előterjesztett új törvény illegálissá tenné az olyan zöldségmagok „termesztésre való használatát, szaporítását és kereskedelmét”, amelyet a Közösségi Növényfajta Hivatal néven létrehozott hatóság nem „tesztelt, hagyott jóvá és fogadott el”.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!