Immunrendszer

Mi az a sajátvér-terápia, és mikor alkalmazható?

A sajátvér-terápia (SVT) néhány évtizeddel ezelőtt még hazánkban is ismert és gyakorta használt eljárás volt. Azonban az ún. modern gyógymódok elterjedése miatt, amelyek mindenáron gyorsan látható eredményeket követelnek (így az antibiotikumok, szteroidok és más kemoterápiás szerek alkalmazása), ez a módszer feledésbe merült.

Van-e daganatra hajlamos személyiség?

A daganatok kialakulásában és a kórfolyamat lezajlásában, kimenetelében is meghatározó jelentősége van a lelkiállapotnak. A holisztikus gyógyítás elveinek figyelembevételével azt mondhatnánk, mit sem ér a tabletta, az infúzió vagy a műtét, ha valaki nem képes tisztázni a betegség létrejöttének lelki hátterét, és nem tud változtatni azon, ami ellen szervezete ezzel a mintegy kapitulációra kényszerítő állapottal tiltakozik.

Új funkciót fedeztek fel az immunrendszer működésében

A sejtekről lefűződő apró hólyagok komoly szerepet töltenek be a sejtek közötti kommunikációban. Ezen hólyagoknak, orvosi néven vezikulumoknak számos típusa ismert, azonban egységes tulajdonságuk, hogy kettős membránnal rendelkeznek, amely biztosítja egyes molekulák sejten belüli és sejtek közötti szállítását is.

Természetes módszerek a pollenallergiák kezelésére

Itt van végre a várva-várt tavasz! Szépen süt a nap, virágok, fák zsenge illata lengi be a friss tavaszi levegőt. Ilyenkor legtöbben úgy érzik, szinte újjászületnek az éledő természettel. Mások viszont kora tavasszal vannak a legrosszabbul: hetekig-hónapokig tüsszögnek, köhögnek, kapar a torkuk, éjjel pedig az orrdugulás miatt nem tudnak pihenni.

Az Északi-középhegység az allergiások Mekkája

Hazánkban sok a parlagfűvel erősen fertőzött terület, így nem véletlen, hogy a legtöbb allergiás panasz a gyomnövény késő nyári, kora őszi virágzásának idején jelentkezik. Bár az allergia tüneteinek erősségét a lakóhelyünk elhelyezkedése is befolyásolja, akkor is van megoldás, ha épp a legszennyezettebb városok egyikében élünk.

Mi is az az immunrendszer?

Az immunrendszer a szervezet eszköze a baktériumok és az egyéb testidegen anyagok elleni védelemre. Az immunrendszer alapvetően két fő egységből áll: az egyik, az úgynevezett humorális rendszer molekuláris szinten védi a szervezetet: működése során a testidegen anyagokkal szemben antitestek termelődnek, amelyek hozzákötődnek a testidegen anyagokhoz, majd eliminálják azokat a szervezetből. A másik, úgynevezett celluláris rendszer sejtszinten védi a szervezetet.

Immunerősítés mesterfokon

A téli hónapokban immunrendszerünk aktivitása különösen gyakran kerül mélypontra. Ennek számtalan oka van, és nem lehet kizárólag a hideg rovására írni. Mivel erősíthetjük, óvhatjuk, támogathatjuk? Az alábbi cikkemben erről olvashatnak.

A herpesz természetes kezelése

A herpesz rendkívül fájdalmas, napokig, hetekig sok kellemetlenséget okozó bőrleváltozás, mely a téli hónapokban különösen sokakat érint. Sajnos nem ritka a gyakori kiújulás és a gáttájékon történő megjelenés sem. A nők mintegy egyharmadánál szinte minden hónapban a menzesz környékén megjelenik az ajak körül egy vagy több kis aprócska égő hólyag.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!