Immunrendszer

Immunerősítés mesterfokon

A téli hónapokban immunrendszerünk aktivitása különösen gyakran kerül mélypontra. Ennek számtalan oka van, és nem lehet kizárólag a hideg rovására írni. Mivel erősíthetjük, óvhatjuk, támogathatjuk? Az alábbi cikkemben erről olvashatnak.

A herpesz természetes kezelése

A herpesz rendkívül fájdalmas, napokig, hetekig sok kellemetlenséget okozó bőrleváltozás, mely a téli hónapokban különösen sokakat érint. Sajnos nem ritka a gyakori kiújulás és a gáttájékon történő megjelenés sem. A nők mintegy egyharmadánál szinte minden hónapban a menzesz környékén megjelenik az ajak körül egy vagy több kis aprócska égő hólyag.

A D-vitamin-hiány felelős a civilizációs betegségekért?

A gyermek és felnőtt lakosságban végzett nemzetközi tudományos vizsgálatok arra utalnak, hogy a lakosság D-vitamin-ellátottsága nem megfelelő. Számos kórkép esetében, melyeket civilizációs betegségnek is neveznek – mint a szív- és érrendszeri megbetegedések, a rák egyes típusai, az allergia vagy egyes autoimmun betegségek – összefüggés lehet a betegség és a szervezet alacsony D-vitamin-szintje között.

Annyit beszélünk róla, de mi is az immunrendszer tulajdonképpen?

Az immunrendszer a szervezet eszköze a baktériumok és egyéb testidegen anyagok elleni védekezésre. Az immunrendszer alapvetően két fő egységből áll, melyek közül az egyik, az ún. humorális rendszer molekuláris szinten védi a szervezetet. Működése során a testidegen anyagok ellen antitestek termelődnek, amelyek hozzákötődnek a testidegen anyagokhoz, majd eliminálják azokat a szervezetből.

A házi kedvencek szerepe az immunerősítésben

Attól függetlenül, hogy kutyánk a kertben vagy a lakásban él, igényli a napi kétszeri sétáltatást, ami nem csak neki, de a gazdiknak is jót tesz. Ugyanez elmondható a lovaglásról is: a szabad levegőn való mozgás erősíti a kórokozókkal szembeni ellenálló képességet, és javítja erőnlétünket.

A bélflóra és az immunrendszer kapcsolata

Szervezetünk folyamatos kölcsönhatásban van a minket körülvevő környezettel, melynek káros hatásaival szemben nap mint nap védekeznie kell. A védekezést többféle sejt és szerv is segíti, melyek együttesen alkotják az immunrendszert. A szervezet különböző „védőhálók” segítségével próbál gátat emelni a „betolakodók” elé.

A leghatásosabb immunerősítő

Próbálkozhatunk multivitaminokkal, étrendkiegészítőkkel, de ha tartósan és a lehető legtermészetesebben szeretnénk szervezetünket ellenállóbbá tenni, másra van szükségünk. Hart Nikolett, az Oxygen Medical humánkineziológusa szerint a titok a személyre szabott életmódban rejlik.

A mozgás és megfelelő folyadékbevitel szerepe az egészségünkben

A sportolás jelentőségét nem lehet elégszer hangsúlyozni. A rendszeresen végzett mérsékelt intenzitású mozgásnak nem csak a testtömeg normalizálásában van szerepe, hanem az immunrendszer hatékonyságát is növeli. A felnőtteknek naponta legalább 30 percet kellene mozogni, gyerekeknek és serdülőknek pedig ennek a kétszeresét.

Immunerősítés természetes módokon

Japánban a tudósok immunerősítés céljából az „erdő-terápiát” javasolják, amivel gyakori erdei sétákra ösztönöznek. Akiket sok barát vesz körül, könnyebben ellenállnak a fertőzéseknek. Számos növényi illóolaj antibakteriális hatású, és az antibiotikumokhoz hasonló hatást fejt ki, többek közt a fahéjolaj, rozmaringolaj, rózsaolaj befolyásolják a baktériumok kórokozó képességét.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!