magnézium

A magnézium és a hízás kapcsolata

Napjainkban egyre többször lehet hallani arról, hogy bizonyos vitaminok, ásványi anyagok hiánya betegségek kialakulásához vezet.

Magnézium, mint fogyókúrás csodaszer?

Napjainkban egyre többször lehet hallani arról, hogy bizonyos vitaminok, ásványi anyagok hiánya betegségek kialakulásához vezet, de meg kell jegyezni, hogy ugyanígy van ez az elhízással is.

Vitaminok és étrend-kiegészítők – Vegyük vagy ne vegyük?

Az étrend-kiegészítők egyre nagyobb népszerűségnek és fogyasztótábornak örvendő termékek. A fogyasztó gyakran tanácstalan annak eldöntésében, hogy egyáltalán vegyen-e, fogyasszon-e ilyen készítményeket – ha igen, akkor melyik számára legmegfelelőbb, és higgyen-e azoknak a hangzatos tájékoztatóknak, reklámoknak, amelyek ezen termékek hatásairól szólnak.

Őszi és téli erőgyűjtés: elő a magokkal és olajokkal!

Nagy igazság, hogy nem akkor kell elkezdeni kutat ásni, amikor megszomjazunk. Ez a hasonlat érvényes az erőnk, energetikai szintünk megőrzésére is. Ne akkor kezdj el különféle kúrákat keresni, amikor a fáradtságod miatt már alig vonszolod magad – kezdd el a feltöltést már most, a szép őszi napokban.

Mit tehetünk a magnéziumhiány ellen?

Zsíros, sós ételek, édes üdítők és fagylaltok, sok alkohol mozgásszegény életmód, általános jelenség ma hazánkban. Az egészségtelen életmód sok bajt okoz a szervezetben, amelyek közül kevés szó esik a magnéziumhiányról.

Indítsuk közös reggelivel a napot

Bár a szakemberek nem győznek figyelmeztetni arra, hogy a reggeli a nap egyik legfontosabb étkezése, egy nemzetközi felmérés szerint az európaiak 20%-a teljesen száműzi, 61%-uk pedig hetente többször is kihagyja a reggelit a napi étkezéséből – és a gyerekek esetében sem jobb a helyzet. A többség az időhiánnyal magyarázza ezt, pedig például egy tál gabonapehely elkészítése alig néhány percet vesz igénybe.

Nem mindegy, milyen ásványvizet iszunk

Két, két és fél, de olykor akár három liter folyadékra is szüksége van az emberi szervezetnek ahhoz, hogy megfelelően működjön. Kevésbé köztudott, hogy ebből ideálisan másfél litert juttatunk be a szervezetbe ital formájában, a többit az élelmiszerek víztartalma adja – tudjuk meg dr. Varga Zsuzsa élelmiszeripari mérnöktől, aki a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Karának főiskolai docense és az ETK-n a témában készült tanulmány egyik szerzője.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!