fertőzések

Egzotikus utazás egzotikus betegségek nélkül

Vietnám, Mexikó, Srí Lanka, Fülöp-szigetek. Csupán néhány a gyönyörű, egzotikus úti célok közül. Ám a feledhetetlen utazás komoly veszélyeket is rejthet magában, ha nem tájékozódunk kellőképp a célország egészségügyi helyzetéről és a kötelező vagy javasolt védőoltásokról.

Kanyaró – az alattomos gyilkos

Régóta tudjuk, hogy a kanyaró elleni védőoltásokkal egy potenciálisan halálos gyermekkori fertőző betegséget sikerült visszaszorítani – de csak az utóbbi évek kutatásai nyomán derült ki, mekkora volt valójában a kanyaró pusztító hatása.

A megfelelő sebkezelés

Kisebb-nagyobb sérülést bármikor szenvedhetünk, és sokszor nem könnyű eldönteni, hogyan lássuk el a sebet, pedig a kezelés sikere nagyban függ attól, jól választjuk-e meg a sebkötöző eszközöket.

Felnőttkorban is hasznosak lehetnek a védőoltások

A gyermekkorban adható és adandó védőoltások mellett nem árt gondolni a felnőttkorban kérhető védőoltásokra is - mondta az Egyesített Szent István és Szent László Kórház infektológiai osztályának főorvosa szerdán Budapesten, sajtótájékoztatón.

Újabb betegségeket okozhatnak a gyulladt gócpontok

Sokan nem is gondolják, hogy a fog, mandula, epehólyag vagy éppen a prosztata gyulladása gócként szerepelhet és állhat számos betegség hátterében. De bőrelváltozásokat, szemproblémákat, belgyógyászati, vagy akár ideggyógyászati betegségeket is okozhatnak a gócok, amelyek a szervezetben egy állandó gyulladást tarthatnak fenn.

Mindent a gombásodásról

A gombás fertőzések alkalmanként mindannyiunk életét megkeseríthetik. Sajnos az immunrendszer legyengülése is elegendő lehet ahhoz, hogy megfertőződjünk például egy uszodai fürdés alkalmával, és mivel sokszor visszatérő betegségről van szó, a gyógyulás is hosszabb időt vehet igénybe. A megelőzésről és a leghatékonyabb kezelési módokról Szabó Pétert, a Lónyay Patika gyógyszerészét kérdeztük.

A gyógyteák alkalmazásáról

Számos enyhébb betegség esetén fogyasztunk gyógynövényekből készült teát, télen pedig különösen hasznos a forró ital. De nem biztos, hogy minden esetben tisztában vagyunk vele, mikor és mennyit szabad használni a gyógyfüvekből. Dr. Tóth Ágnest, a Remény Gyógyszertár szakgyógyszerészét kérdeztük arról, milyen esetekben, hogyan alkalmazhatjuk a gyógynövényeket, és hogy lehet-e veszélyes egy-egy főzet?

Ha a szervezet nem tud védekezni

Az immunrendszer állapota jelentős mértékben genetikai adottságainktól is függ, de mi magunk is sokat tehetünk azért, hogy szervezetünk minél hatékonyabban védekezzen a kórokozókkal szemben. Bizonyos esetekben azonban egészen súlyos lyukak is tátonghatnak belső védővonalainkon. Dr. Kriván Gergellyel, az Egyesített Szent István és Szent László Kórház Gyermekhematológiai és Őssejt-transzplantációs Osztályának vezető főorvosával beszélgettünk.

Hogyan ismerhető fel a hepatitisfertőzés?

A hepatitis vírusokban több közös vonás is van, de ezek leginkább a tünetekben érhetők tetten. Hogy baj esetén felismerjük a kórokozó jelenlétét, bemutatjuk típusonként a szimptómákat.

Így szabaduljon meg a szemölcsöktől

Mindannyian igyekszünk tenni azért, hogy egészségünket megőrizzük. Előfordulhatnak azonban olyan esetek, amikor minden erőfeszítés ellenére mégis "összeszedünk valamit". Ilyen kis nyavalya a futószemölcs is, amely leggyakrabban a fiatalabbakat támadja.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!