fertőzések

Veszett denevér Budapesten

Denevérben mutatta ki a veszettség vírusát a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) laboratóriuma Budapesten - közölte honlapján a hivatal szombaton. Az állategészségügyi hatóság felhívja a figyelmet, hogy ha valaki - akár legyengült, akár elhullott - denevért talál a földön, puszta kézzel semmiképpen ne fogja meg, hanem kérje szakember segítségét.

Mononukleózis: a csókbetegség nyomában

Nyállal terjed, komoly eltéréseket okozhat a vérképben, valamint a máj és a lép megnagyobbodásával is járhat. A csókbetegségként vagy Pfeiffer-féle mirigylázként is emlegetett mononukleózisról Dr. Vadnai Mariannával, a Nyírő Gyula Kórház főorvosával beszélgettünk.

Mindent a kullancsokról

Az ősz a túrázások, iskolai kirándulások ideje, ilyenkor sokkal többet járunk erdőben, nem csoda, hogy megnő a kullancscsípések száma is. Hogyan védekezhetünk a kullancsok ellen? Mitől véd az oltás, meddig hat a spray? Dr. Fodor Dezsőné, a Fodor Gyógyszertár szakgyógyszerésze válaszol.

Elkerülhetőek a nyári fertőzések

A nyári hónapokban bizonyos fertőzések könnyebben terjednek, ráadásul a szünidőben, nyaralás idején sokan könnyelműbbek, kevésbé figyelnek oda a lehetséges veszélyforrásokra. Dr. Barcs István főiskolai tanár, a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar Epidemiológiai Tanszékének vezetője hívta fel a figyelmet azokra a fertőzésekre, amelyek leginkább a nyári hónapokban okozhatnak bajt.

Óriási magyar áttörés az orvostudományban

Egy magyar találmánnyal küzdhet a világ a baktériumok ellen. A Budapesti Műszaki Egyetem professzora, Dr. Noszticzius Zoltán és kutatócsoportja környezetbarát fertőtlenítőt készített.

Figyelmeztető jelek: mindent az immunhiányról

Nehezen felismerhető, de annál inkább súlyos megbetegedést okozhat a primer immunhiány. Amerikában a betegségben szenvedők egyaránt figyelemfelkeltő sétákat szerveznek, hogy minél többen időben felismerjék a betegséget és még időben a megfelelő kezelésekhez jussanak.

Hogyan fertőtlenítsünk?

Milyen fertőtlenítőszereket tartsunk az elsősegély dobozban? Hogyan kezdjünk neki a fertőtlenítésnek? Kovácsné Dr. Nádas Mártát, a budapesti Phönix Patika gyógyszerészét kérdeztük.

Így védhetjük meg gyerekünket a strandon

A nyár, a vakáció, pihenés időszaka. Sokan túl vannak már az első babás nyaraláson, s felkészülten várják az előttük álló napokat, de vannak, akik ezen a nyáron kelnek először útra kisgyermekkel. Most következzen útravalóként néhány jó tanács bőrgyógyász szakértőnktől – a nyári bőrvédelemről.

Vigyázat, a kilinccsel terjed a fertőzés!

Egy háztartásban élők könnyen elkaphatják egymástól a különböző betegségeket, vírusokat. A közös helyiségek, törölközők, edények használatánál a megfelelő higiéniai szabályok betartásával minimálisra csökkenthető a kockázat. A kilinccsel is könnyen terjednek a fertőzések – erre talált ki egy kreatív megoldást két fiatal.

Komoly veszélyeket rejthetnek a játszóterek!

A gyermekek kedvenc időtöltése a nyár közeledtével a réten való futkározás, a játszótéri mászókázás, olykor pedig nyakig merülnek a homokozóban. Annak érdekében, hogy a jó idő valóban a felhőtlen és felszabadult játékról szóljon, nem árt betartanunk néhány fontos szabályt.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!