Táplálkozás

Egy magyar talajjavító szer adhatja vissza egészséges élelmiszereinket 1. rész

Lehet, hogy egy talajjavító szer, a Phylazonit adja vissza az emberiség kopóban lévő egészségét? Béres József (1920-2006) agrármérnök-biokémikus, a híres Béres csepp feltalálója, kutatásai során vonta le egykor a következtetés, amely szerint „a talaj a növény, az állat és az ember számára alapvető éléstár, s a föld ásványi részeinek a termeléssel együtt járó kizsigerelése, élettanilag fontos mikroelemeinek állandó csökkenése megannyi betegség előidézője.”

Fogyjunk zöld teával

Sokféle anyagról állítják a szakemberek, hogy képes elősegíteni a szervezetben a zsírok lebontását. Mondják ezt a citrom levéről, az ananászról, de például a gyömbérről és a csilipaprikáról is. A figyelem újabban sok hasznos hatása mellett a zöld tea zsírbontó képességeire terelődött.

Karcsúság vagy egészség?

Szinte az összes fogyókúrának káros mellékhatása a hiányos táplálkozás. Valamilyen, a szervezet számára fontos anyagból hiány lép fel a szigorú – és általában egyoldalú – diéta miatt.

Az egészséges, hosszú élet titka

Öt évre tervezett tudományos programot indít a WHO a betegségmentes öregedést legjobban biztosító étrend összeállítására. Az öregedő Európa számára indított NU-AGE munkaterv kiemelten foglalkozik a 65 évesnél idősebb lakosság optimális ételeinek elkészítésével és terjesztésével.

Tejfogyasztás és daganatok

A daganatos megbetegedések kialakulásának kockázatát egészséges életvitel mellett csökkenthetjük leginkább, s szakmai körökben is elfogadott megállapítás, hogy étkezési szokásainkon változtatva a vastagbélrák kockázatát is nagymértékben redukálhatjuk.

Hogyan erősítsük az immunrendszerünket?

Ha erős valakinek az immunrendszere, szervezete képes legyőzni a betegségeket. Ezért fontos tudni, hogy az immunrendszer erősíthető. Azt is eláruljuk, hogyan.

Az infarktus megelőzhető

Az orvosok szerint a szívtrombózis igenis megelőzhető. Nem kell hozzá más, „csak” egészséges életmód. A megelőzésre leginkább azoknak kell figyelniük, akiknél anyai ágon előfordult már szívbetegség. Ám nem csak az ő esetükben fontos cél: óvni és védeni a szívet.

Az északi népek kiemelkedő egészségének titka

Európa népei közül a finnek, norvégok és svédek közt a legritkább a gyomorrák, és 30 százalékkal kevesebb ember betegszik meg a túltápláltság következményeként. De be is fektetnek az egészségbe, már az iskolában tanítják az egészséges életmód alapjait.

Tényleg gyógyítanak a levesek?

Hiába a gyógyászati újdonságok, az újabb és újabb táplálkozási divatok, a lábadozó betegek táplálása nem sokat változott az elmúlt évszázadok során: az egyik kedvelt „gyógyír” a mai napig a leves.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!