Táplálkozás

A zöldség- és gyümölcsevés káros hatása

A zöldségek és a gyümölcsök a közvélekedés szerint ugyan bármilyen mennyiségben fogyaszthatóak, ám az egyesült államokbeli Loyola Egyetem táplálkozási szakértője úgy véli, ez korántsem igaz.

A halál a bélben lakozik

Paracelsus elhíresült ismert mondása, amely szerint "a halál a bélben lakozik", mára sem veszítette el aktualitását – azzal a kiegészítéssel és felismeréssel, hogy az egészségnek, a szervezet egyensúlyának alapja és lehetősége is a belekben van.

Sok középiskolás kihagyja az ebédet

Magyarország egészségügyi mutatói a legrosszabbak között vannak Európában. Hazánkban minden harmadik ember magas vérnyomástól szenved, a krónikus szívbetegek aránya 16%. E betegségek azonban megelőzhetők, ha az ember odafigyel az egészségére, megfelelően étkezik, rendszeresen sportol és szűrővizsgálatokra jár. Az egészséges életmódot elkezdeni sosem késő, de a legjobb, ha már gyermekkorban odafigyelünk rá.

A tízezer éves antibiotikum

Ázsiából, a kirgiz sztyeppékről indult el hódító útjára. A sumér orvosok görcsökre és köhögésre ajánlották. A görögök étvágygerjesztőként használták Egyiptomban gyomorerősítésre, tisztítókúrákra, féreghajtásra. Albert Schweitzer kolerát és tífuszt gyógyított vele. Az I. világháborúban elfertőzött sebeket kezeltek segítségével a szanitécek. Az orosz katonaorvosok esküdtek rá, hogy felveszi a versenyt a penicillinnel.

Melyik olaj a legegészségesebb?

A növényi eredetű zsírokban túlnyomórészt telítetlen zsírsavak fordulnak elő. Ezek a zsiradékok szobahőmérsékleten folyékonyak, ezeket nevezzük olajoknak. Az étolajokat különböző, nagy olajtartalmú növények magjából készítik.

Mit együnk, hogy jól legyünk?

A legfrissebb étkezési trendek, böjtök, kúrák nem kedveznek a magyar konyhának, pedig a tradicionális kárpát-medencei gasztronómia is lehet egészséges - sőt nagyon finom! Néhány fantasztikus séf újragondolta nagyanyáink receptjeit, és kirobbantotta a magyar gasztroforradalmat. Folyt a vér, mangalicák és szürkemarhák estek el a harc mezején, míg megszületett az egészséges alapanyagokból, friss vegyszermentes zöldségekből, és ezernyi titokból álló Nouvelle cuisine hongroise. A Szimpatika TV munkaebédet tartott.

Reggel, vagy este? Nyersen, vagy párolva?

Az egészséges étrend nélkülözhetetlen hozzávalói, nem mindegy azonban, hogy mikor, mennyit és hogyan fogyasztunk. Gyümölcs reggelire, vagy inkább este, zöldség párolva, vagy nyersen? Kérdéseinkre dr. Hidvégi Edit, a Budai Allergiaközpont gasztroenterológusa válaszolt.

Tíz tévhit az evésről

Vannak divatos, és vannak gyerekkorunk óta belénk nevelt képzeteink bizonyos ételekről, azok hatásáról, egészséges, vagy éppen egészségre ártalmas mivoltáról. Lássunk néhányat ezek közül.

Természetes praktikák pajzsmirigybetegség kezelésére

A pajzsmirigyproblémák esetén a gyógyszeres kezelés mellett is sokat tehetünk a gyógyulásért, néhány apró változtatással is jelentősen csökkenthetjük a panaszokat. De hogyan segít mindebben a brazil dió, és miért együnk vagy ne együnk brokkolit?

Nyolc fontos kérdés a zsírégetésről

Nagyon kevés olyan ember van, aki ne szeretne izmosabb lenni. Van, aki azért, mert erősebbnek, más azért, mert vékonyabbnak szeretne látszani. Sokan pedig az egészségükért szabadulnának testük zsírszöveteitől. A kérdés azonban az, hogyan. Éhezéssel, sportolással? Lássuk a leggyakoribb kérdéseket a zsírégetéssel kapcsolatban

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!