Tudomány

Zölden a levegőben is!

A hibrid és elektromos hajtású autók után csak idő kérdése volt, mikor jelennek meg az elektromos hajtású közlekedési eszközök vízen és levegőben is. A környezetbarát, és tisztán elektromos repülőgép egyelőre minden földrészen hiánycikknek számít, néhány éven belül azonban akár az utasszállító gépek is hangtalanul közlekedhetnek felettünk. Egy magyar és egy nemzetközi cég álmodott egy nagyot és közösen létrehozták a világ első elektromos repülőgépét.

Rohampánik

Dominóelv, pillangóeffektus, zuhanyhíradó. Nevezzük bárhogyan is, de egy bolond, legalább százat csinál! Vagy többet.

Speciális szívkatéteres műtétet végeztek

A Bajcsy-Zsilinszky Kórház és Rendelőintézetben elsőként végeztek házon belüli szívsebészeti háttér nélkül egy új műszer segítségével speciális szívkatéteres beavatkozást.

Mi az az elektronikus pénz?

Az informatika egyre nagyobb teret követel magának mindennapjainkban, ma már számos banki szolgáltatást is igénybe vehetünk a segítségével. Ennek ellenére még mindig nagymennyiségű készpénzt használunk, ami rengeteg felesleges papír-és energiafelhasználást eredményez. Pedig a bitcoin segítségével már csak elenyésző mennyiségre lenne szükség. De hogy valójában miről is van szó, arról Debreczeni Barnabást, a Shinrai Ltd. ügyvezetőjét kérdeztük.

Titkok az űrből

Március közepéig látható Budapesten a Gateway to Space, az a különleges kiállítás. amely az űrkutatás történetét mutatja be. Az űrhajók, rakéták, életnagyságú modellek, és interaktív játékok nem csak a csillagokat hozzák hozzánk közelebb, de a Millenárison az is kiderül, hogy milyen, az orvostudomány és a gyógyászat számára is hasznos kutatásokat végeznek az űrhajósok. Farkas Bertalan pedig csak egy pillanatra vár!

A negatív gondolatok Alzheimer-kórhoz vezethetnek

Nagyobb valószínűséggel jelentkeznek Alzheimer-kórral összefüggő agyi elváltozások azoknál, akik negatívan viszonyulnak az öregedéshez - állapították meg a Yale Egyetem közegészségügyi tanszékének szakemberei.

Mi számít magas vérnyomásnak?

A napokban napvilágot látott egy tanulmány eredménye, mely szerint a magas vérnyomás értéke nem az eddigi 140 Hgmm feletti érték, hanem már a 120 Hgmm feletti tartomány is annak számít. Hogy ebből mennyi igaz, illetve hogy miért is veszélyes a magasvérnyomás, arról dr. Kapocsi Judit tanárnő, a Trombózisközpont magasvérnyomás specialistája beszél.

Segíti a tanulást az áfonyalé

A gyümölcslében lévő flavonoidok javítják az agyi vérkeringést, így akár a leckeírásban is segítenek – állítják a szakemberek.

Közelebb kerültünk a rák megértéséhez

Az orvosi genetika egyik legnagyobb kihívására adott választ az a nemzetközi kutatócsoport, amelynek kutatásaiban az ELTE egyetemi tanára is részt vesz. Az úttörő eredmények a rangos Nature Medicine folyóirat szeptemberi számában jelentek meg - adta hírül közleményében az ELTE.

Rontja a diákok teljesítményét a számítógép?

A rendszeres iskolai számítógéphasználat általában rosszabb iskolai eredményekkel van összefüggésben. A mérsékelt géphasználók ellenben jobban teljesítenek – derült ki a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) globális jelentéséből.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!