Környezetvédelem

Akcióban a Csikk Brigád!

Képzeljünk el egy belvárosi utcát, ahol nem látunk minden lépés után eldobált csikkeket. Sikerült? A TerraCycle cigarettahulladék-gyűjtő programjához csatlakozott bárok, szórakozóhelyek és irodák aktívan járulnak hozzá a csikkmentesített városképhez.

Karácsonyfa pro és kontra

Lucc, ezüst, normand vagy nordmann - milyen karácsonyfát vegyünk? És vegyünk-e fát egyáltalán? Melyik a környezetbarátabb, az élő vagy a műanyag? Karácsonyfa-ipari körsétánkból az is kiderül, hogyan lesz a műfás szobában fenyőillat.

Ökotermeléssel az ökológiai egyensúly fenntartásáért?

Az ökológiai gazdálkodás egy sor előnyt tud felmutatni környezettudatosság szempontjából a hagyományos mezőgazdasággal szemben. Az ökológiai gazdálkodás a vetésforgó alkalmazásával elősegíti a talaj termékenységét, a szerves trágyázás és a hüvelyesek termesztése pedig a talaj elegendő nitrogéntartalmáról gondoskodik a biogazdaságokban.

Érvek az atomenergia használata mellett

Jelentősen csökkenti a környezetszennyezéssel kapcsolatos halálozást és az üvegházhatású gázkibocsátást az atomenergia használata - derítette ki egy amerikai tanulmány.

Honnan jussunk tiszta vízhez?

Tudta, hogy egy 55 kilós emberből kb. 33 kg pusztán víz? Vagyis mi, emberek, úgy vagyunk „összerakva”, hogy szervezetünk 60-70 százalékát teszi ki a bennünk lévő víz. Ezt bizony hajlamosak vagyunk elfelejteni, és mivel nincs bennünk „víztározó”, mint pl. a tevében, folyamatosan pótolnunk kell a folyadékot, méghozzá tiszta vízből.

A krónikus betegségek jelentős részét vegyszer okozza

Az Egyesült Nemzetek Szervezete a 2011. évet a „Kémia Nemzetközi Éve” címmel tisztelte meg. Ehhez kapcsolódva indult el a „Kémiai Biztonság Napja” elnevezésű rendezvénysorozat, amely minden évben december elején áttekinti a vegyi anyagok mind kiterjedtebb alkalmazásával kapcsolatos veszélyek megelőzésének lehetőségeit.

Húsz tonna gyógyszer a Dunában

Gyógyszerfogyasztó nép vagyunk - tartják. Ennek egyik nemkívánatos következménye, hogy a szervezetünkben fel nem szívódott vagy be sem vett gyógyszerek nagy része a csatornahálózatban köt ki, onnan pedig az élővizekbe - és ha azokból nyerünk ivóvizet, végül a csapvízbe kerül. Hasonló sors vár a szervezetünkben történő gyógyszerlebomlás során keletkező anyagokra is. Budapesten évente 20 tonna gyógyszer kerül a Dunába.

Füvesített háztetőkkel a jó levegőért!

A háztetők füvesítése bizonyos mértékig javíthatná a városok levegőjének minőségét. Ezt egy kísérleti program bizonyítja, amelynek eredménye szerint abban az esetben, ha akár csak a városközpont tetőit a zöldteraszokon alkalmazott növényekkel borítanák, évente 210 kilogramm szálló port, azaz mikroszkopikus, 10 mikrométernél nem nagyobb részecskékből álló szennyezőanyagot lehetne megkötni.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!