Cukorbetegség

Fontos a keringés fokozása neuropátia esetén

A cukorbetegséget gyakran kíséri neuropátia, amely az érintett betegek életét nagyon megkeserítheti, később pedig akár a végtag amputációjához is vezethet. Ennek kezelésére folyamatosan figyelni kell, és szerencsére bizonyos eszközök segíthetnek a tünetek enyhítésében, megszüntetésében.

Kinél alakulhat ki terhességi cukorbetegség?

November 14-e a diabétesz világnapja. A diabétesz egyik különleges válfaja a terhesség alatt jelentkező cukorbetegség, amely a várandós nők 5-10 százalékát érinti, és sajnos számuk az elmúlt években egyre nő. Ők egyénre szabott diétával és rendszeres kontrollal élik meg a terhesség utolsó harmadát, amihez minden útmutatást megkapnak orvosaiktól. Azt azonban minden családot tervezőnek tudnia kell, hogyan csökkenthető a terhességi cukorbetegség kialakulásának kockázata.

A cukorbetegek 20 %-a szenved szemészeti problémáktól

Minden ötödik diabéteszes betegnél jelentkezik szemészeti szövődmény is – derült ki a Semmelweis Egyetem Szemészeti Klinikájának kutatócsoportja által készített országos, reprezentatív felmérésből, amelybe több mint 3500 ötven év feletti embert vontak be. Pedig a probléma megelőzhető lenne, ha a betegek rendszeresen vennének részt szűrővizsgálatokon.

Az amputációk száma csökkenthető lenne

Bár a podiáterek a diabéteszes láb szindróma kezelésében játszhatnának döntő szerepet, és segíthetnének megelőzni vagy késleltetni évente 2-4000 cukorbetegség miatt bekövetkezett amputációt, idén mégsem jelentkeztek elegen a főiskolai végzettségre épített szakirányú továbbképzésként meghirdetett podiáterképzésére.

Túl sok cukrot kapnak a csecsemők

A cukorbetegek világnapján különösen fontos felhívni a figyelmet arra, hogy a fogantatástól számított első 1000 nap életünk egyik legmeghatározóbb időszaka: megfelelő táplálással olyan későbbi, akár felnőttkorban kialakuló betegségeket előzhetünk meg, mint a szív- és érrendszeri megbetegedések, az elhízás vagy a 2-es típusú cukorbetegség.

Mikor együnk gyümölcsöt IR esetén?

A gyümölcsök fogyasztása előkelő helyen szerepel a táplálkozásban, hiszen számos pozitív egészségügyi hatásuk van. Éppen ezért a legtöbb diéta főbb pillérének számítanak, ám sokan nem tudják, hogy inzulinrezisztencia esetén a reggeliből érdemes kihagyni. Hogy miért és hogy mit tanácsos ekkor a tányérra tenni, arról Varga Dóra, a Budai Endokrinközpont dietetikusa beszélt.

A neuropátia megelőzéséről

Elvben ma már egyetlen végtagot sem szabadna amputálni a cukorbetegség szövődményeként megjelenő neuropátia miatt, ezzel szemben a világon húsz másodpercenként hajtanak végre ilyen beavatkozást.

A csokoládé egészségesebb, mint gondoltuk

Bizonyára minden gyerek kibontotta már a Mikulástól kapott csomagot, amiből nem hiányozhatott a csokoládé sem, és lassan a finomabbnál finomabb csokis sütemények is készülnek az ünnepi asztalra. Ilyenkor, karácsony környékén tetőzik a csokoládéfogyasztás, ezért a TÉT Platform szakértőinek segítségével néztük meg, egészséges-e a közkedvelt édesség.

Az állandó fáradtság oka

Lehet, hogy felfokozott az élettempónk, a 21. században ez egyáltalán nem meglepő. Ha viszont akkor is állandóan fáradtak vagyunk, ha már életstílust váltottunk, többet alszunk, kevesebbet alkoholizálunk, egészségesebben eszünk és jobban hidratálunk, akkor érdemes átolvasni az alábbiakat, konzultálni az orvosunkkal vagy csináltatni egy vérképet: lehet, hogy ez menti meg az elkövetkező évtizedeinket.

A cukorbetegek legújabb diétája

Hirdetés (X) - Az anyagcsere rendellenességei között a cukorbetegség a leggyakoribb. Étkezéssel, helyes életmóddal, megfelelő mennyiségű mozgással sokat javíthat a beteg az állapotán, az egészséges ember pedig elkerülheti a betegség kialakulását. Mely élelmiszerek hatnak kedvezően anyagcserénkre?

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!