Cukorbetegség

„Egy életen át...”

Hevesi Tamás 2010 júniusában mondta el, mit jelent számára a betegsége, és mi változott az életében azóta, hogy kiderült: cukorbeteg.

Hormonok befolyásolják az ízérzékelést?

A  Maryland-i Egyetem orvosi karának kutatása szerint, a hormonok hatással vannak arra, hogyan érzékeljük az édes ízt. A Glukagon nevű hormon a nyelvnek azt a képességét blokkolhatja, mely az édes íz érzékenységéért felelős.

A cukor – keserű vagy édes?

Nélkülözhetetlen a szervezet számára, ha nem figyelünk rá oda, akkor viszont betegségek táptalaja lehet.

Ugye nem akarja elveszíteni a lábát?

A cukorbetegek körében tízszer gyakrabban fordul elő az alsó végtagok amputációja, számukra éppen ezért elengedhetetlenül fontos, hogy lábuk egészségéért napi rendszerességgel bizonyos óvintézkedéseket, megelőző lépéseket tegyenek.

A mindennapi narkotikum

A nádcukorból, vagy répacukorból készült melaszból desztillálás útján barna cukrot, majd fehér cukrot állítanak elő. A fehércukor, porcukor, melasz, a méz egyaránt emelik a vér inzulin szintjét, illetve a szerotonin szintet. A szerotonin hangulatjavító anyag. A cukor fogyasztása emeli a szerotoninszintet, ezáltal emeli hangulatunkat.

Cukorbetegséghez vezet a nagy mell?

Különös összefüggést talált egy kanadai kutatócsoport. Kutatási eredményeik szerint a nők mellméretéből lehet arra következtetni, mekkora esélyük van a 2-es típusú cukorbetegség kialakulására.

Repceolajjal a diabetes ellen

Nem mindegy, mivel sütjük-főzzük ételeinket: régóta közhelyszámba megy, hogy a zsír nem megfelelő erre a célra, mert káros a szervezetre. Különösen a cukorbetegeknek kell nagyon odafigyelniük, mit esznek - a repceolaj pedig megoldást jelenthet a gondokra.

A cukorbaj tovább rontja a rákosok esélyeit

Negyven százalékkal nagyobb az esély arra, hogy a diagnózis felállítását követő években halálos kimenetelű lesz a rákos megbetegedés azok esetében, akik a világ második leggyilkosabb betegsége mellett még cukorbajtól is szenvednek.

Cukorbaj ellen igyon kávét!

A rendszeres kávé- vagy a feketetea-fogyasztás bizonyos mértékben megvéd a felnőttkori cukorbetegségtől, míg a zöld teának ilyen jótékony hatását nem észlelték. A világ számos részében foglalkoztak azzal, hogy az utolsó évtizedben mind gyakoribb cukorbetegség kialakulását miként lehetne csökkenteni. A skandináv országokban több tanulmány igazolta, hogy a rendszeres kávézás gátolja a cukorbaj kialakulását. A legfrissebb ilyen irányú vizsgálatot pedig Szingapúrban végezték.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!