Lelki bajok

Megcsalt. Hogyan tovább?

Az első érzések leírhatatlanul fájdalmasak. A szörnyű megalázottság, hogy elárult, akiben a legjobban bíztál, az, hogy el sem tudod képzelni, hogyan tovább nélküle, vele együtt meg aztán még kevésbé. Ráadásul nem vagy képes kiverni a képet a fejedből, látod, hogy ő, akit szeretsz, mással van.

Nyakunkon a „sötét korszak”

Az évszakok változása jelentős befolyást gyakorol kedélyállapotunkra. Ez nemcsak az emberek esetében figyelhető meg, hanem az állatvilágban is épp úgy jelen van. Már több ezer évvel ezelőtt őseink is alkalmaztak téli hangulatjavítókat, közösségi rituálékat tartottak és különféle hangulatjavító gyógynövényeket fogyasztottak. Pánikra semmi ok, a téli depresszió legyőzhető!

Mitől vagyunk rosszkedvűek?

Az egyre rövidülő nappalok és a sokszor borús, esős időjárás rossz hatással lehet a közérzetünkre. Szakértőnk segítségével utána jártunk, hogyan védekezhetünk a téli időszakban sokakat érintő lehangoltság és álmosság tünetei ellen.

Lelkiállapot és betegségek

Gyakran ismételt bölcsesség, hogy a betegségek jelentős része lelki eredetű. Ebben az összefüggésben a tudomány is megvizsgálta a betegségek kialakulását és lényegében igazolta azt, amit már népi bölcsességként mindenki tudott.

Bagdy Emőke előadásai pedagógusoknak

Prof. dr. Bagdy Emőke szerint a pedagógusok ki tudnak törni a belefáradás-kiégés ördögi köréből. A tanárokat leginkább fenyegető pszichés problémák megelőzhetők és leküzdhetők, csak ismerni kell a megfelelő technikákat. A pszichológus fővédnöksége alatt futó Pedagógus Akadémia soron következő szemináriumán kiderül, melyek ezek a módszerek.

Érzelmileg sebzett nép vagyunk

„Érzelmileg sebzett, fapados nemzet vagyunk” – jelentette ki Prof. Dr. Bagdy Emőke az Érzelmek Iskolája nyitóelőadásán, amely teltházzal fogadta a pszichológiatudomány egyik legelismertebb szaktekintélyét. A Független Pedagógiai Intézet által szervezett szemináriumon a pszichológus bebizonyította, hogy lelkibeteg nemzetünk felgyógyulhat, mégpedig az önkarbantartás segítségével.

A pszichológia a testi bajok ellenszere

Mintegy 50 ország, hétszáz kutatójának részvételével, Budapesten került megrendezésre a XII. Magatartástudományi Világkongresszus. A szakmai esemény középpontjában a krónikus betegségek hátterében álló lelki tényezők, a lelkiállapot és az immunrendszer működésének kapcsolata állt.

A dolgozó anyák egészségesebbek, mint otthon maradó társaik

A teljes munkaidőben dolgozó édesanyák egészségesebbek, mint az otthon maradó, csupán részmunkaidős állást vállaló vagy munkanélkülivé vált társaik - derült ki egy új tanulmányból. Az ohiói Akron Egyetem és a Pennsylvaniai Állami Egyetem kutatói 2540 olyan nő adatait elemezték tanulmányukban, akik 1978 és 1995 között váltak édesanyává. A szakemberek a résztvevők foglalkoztatottsági adatait vonták górcső alá.

Savanyú-e a szingli szőlő?

Ahogy a világ változik, úgy változnak a régi, jól ismert élethelyzetek elnevezései is. A régen vénlánynak nevezett harmincas ma szingli például. Ez az életforma nem csak a Helen Fielding által elszabadított Bridget Jones-őrületnek engedett teret, hanem foglalkoztatja a kutatókat, szociológusokat is.

A magányosság komoly közegészségügyi probléma

Van, aki egyedüllétre vágyik, de senki se akar magányos lenni, és főleg azért nem, mert az senkinek se jó. A magányosság nemcsak boldogtalanná teszi az embert, hanem kutatások tanúsága szerint halálozási ok is. A rossz mentális állapottal is összeköthető, ám ami ennél is meglepőbb: olyan bajokkal, mint a szív- és érrendszeri megbetegedések, a magas vérnyomás és a demencia.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!