Lelki bajok

Kerüld az energiavámpírokat!

Vajon tényleg léteznek, vagy csak városi legendák szólnak azokról, akikkel egy-egy beszélgetés során úgy érezzük, vámpírként szívják el az energiáinkat?

Rejtett lelki tartalékaink

Valamennyiünk életében lehetnek olyan pillanatok - sőt, néha hosszabb időszakok is -, amikor úgy érezzük: ennyi tellett, nem bírjuk tovább. Akár egy erőpróbáló kihívásnak kell megfelelnünk, akár egy elhúzódóan nehéz, küzdelmes életszakaszban vagyunk, akár egy fájdalmas traumát, kudarcot, veszteséget próbálunk feldolgozni, olykor megkérdőjeleződhet bennünk, hogy érdemes-e, és képesek vagyunk-e egyáltalán tovább küzdeni.

Miután a gyerekek kirepültek

Mi lesz a kapcsolatokkal, miután kirepülnek a gyerekek, a kutya sincs már meg, nem kell gyűjteni új tévére és nem ölik meg az embert a munkahelyi problémák? Lesz még miről beszélgetni?

Minden egész eltörött

A gyász lélektana és a gyászolók segítése – dr. Pilling János előadása a Kossuth Klubban ma 17:30 és 19 óra között

Amikor a hangulatzavar betegség: a mániás depresszió

A „mániás depresszió” meghatározásban mintha ellentmondás lenne: nem illik össze a két kifejezés. Hiszen a „mánia” a cselekvés, aktivitás képzetét kelti, a „depresszió” pedig a csöndet, a letargiát. Pedig létezik a két szót így együtt használó elnevezés: a mániás depresszió egy manapság egyre gyakrabban emlegetett pszichiátriai betegség, amely feltűnő hangulatingadozásokkal jár, és amelyben a mély depresszió és a túláradó vidámság időszakainak váltakozásai végigkísérik a beteg egész életét.

Ketten együtt, magabiztosan

Mihalec Gábor terapeutaként több mint tíz éve dolgozik párokkal és családokkal. Az általa alapított Ketten Együtt Házassági Műhely mára egy több mint 160 szakemberből álló országos hálózattá nőtte ki magát, amely képzéseket biztosít segítők részére, illetve tréningeket és terápiákat tart pároknak.

Mire van szükségem?

Tudod, hogyan működnek a szükségleteid? Biztosan észrevetted már, hogy ha éhes vagy és fázol, nehéz az önmegvalósításra koncentrálni. „Mindent csak sorban, ahogy a psziché szeretné” – mondja Borsos-Kőszegi Erika pszichológus.

Mikor mondhatjuk, hogy a munka megbetegít?

Újabb kutatás bizonyítja, hogy a sokak által ismert rizikófaktorok: a munkával járó stressz, a rendszertelen étkezés vagy a mozgáshiány mellett az általunk végzett munka jellege önmagában is károsíthatja egészségünket. Mely szakmák dolgozói tekinthetők a leginkább veszélyeztetettnek?

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!