Gyermek

Kétnyelvű kisbabák – kitartóbb figyelem

A kétnyelvű családi környezet előnyei már a hathónapos kisbabáknál megmutatkoznak: egy új kutatás szerint kitartóbb a figyelmük, mint az egynyelvű családba született babáknak.

Biztonságos internet?

Minden nap több, mint 175.000 gyerek megy fel az internetre életében először – ez azt jelenti, hogy félpercenként. A 15 és 24 év közötti magyar fiatalok 97,3 százaléka ki van téve az online bántalmazás veszélyeinek, ennyien vannak ugyanis jelen az online világban.

Báli ruha – anyaszemmel

Ki kell mondanom, nagyon nem mindegy, hogy lányunk vagy fiunk készül erre az eseményre, azt is mondhatnám, ég és föld a rákészülés, az izgatottság, a cipelt cuccok mennyisége és a ráköltött pénz. Nyakunkon a szalagavatók.

A népmesék titokzatos világa

Szeptember 30 Benedek Elek születésnapja, egyben a magyar népmese napja is. Berecz András Kossuth-díjas énekes, mesemondó, népmesegyűjtő, folklórkutató és előadóművész elmesélte nekünk, miért is olyan fontos dolog a mese.

Ingyentábor – gyermekmunka

A szünidő az oktatási rendszer legjobb találmánya! Diákként és szülőként egyaránt ezt tudom állítani, hiszen erre az időszakra minden évben megszűnik a lehető legnagyobb konfliktusforrás köztem és az utódaim között.

Gyerekszáj

Első gyermekem születése óta, tehát úgy húsz éve tartom magam ahhoz, hogy minden kérdésre őszintén, a gyerek életkorához igazodva kell válaszolni, nincs értelme kamuzni, terelni, és nem tudok azonosulni a „te ezt még nem érted”, „ehhez még kicsi vagy” szülői mondatokkal.

Egy szerencsés, lencsés, mesés délelőtt

A rohanó hétköznapokban néha egyszerűnek tűnik a gyermeket leültetni a tv, vagy a számítógép elé, pedig egy közös meseolvasás, vagy egy saját mese kitalálása felejthetetlen élmény lehet a szülő és a gyermek számára egyaránt. Fábián Éva mesedélelőttjén jártunk.

Csukás István: „Ne tessék kidobni a régi könyveket!”

Gombóc Artúr, Süsü, A nagy Ho-ho-ho-horgász, Pom Pom... Csak néhány név, amiket a legkisebbek is ismernek, és amik nélkül egy gyerek sem nőhet fel. A mesék alkotója már egészen fiatalon is írt, egy ideig a zenével is kísérletezett, de szerencsére megmaradt az irodalom mellett. Csukás Istvánnal 2017 januárjában beszélgettünk művészetről, gyerekirodalomról, és hogy miért jó, ha a gyerekek régi könyveket is olvasnak.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!