Idegrendszer

A káromkodás nem általános kísérő tünet

Furcsa rángások, hangadások, váratlan mozdulatok, krákogás, káromkodás – a tourette-szindrómának sokféle tünete lehet, de mindben közös, hogy a beteg és a külvilág számára egyaránt zavaróak. De miben is rejlik valójában e furcsa betegség lényege? Hajnal Gergellyel, a Magyar Tourette-Szindróma Egyesület vezetőjével beszélgettünk.

Tudatosítani kell, hogy bedühödtünk

Megint nem kaptunk elsőbbséget a kereszteződésben, izzadunk a 35 fokban, közben a gyerek ordít hátul, hogy haza akar menni, majd megcsörren a telefon: a főnökünk az, aki már hatodszorra kéri aznap azt az anyagot, amit egyébként csak holnaputánra kellett volna megcsinálnunk. Ön mindig meg tudja őrizni az önuralmát egy ilyen szituációban? Szalóki Ildikó Théta healing konzulens, SzInT állítás vezető, coach és tanácsadó volt segítségünkre abban, hogy a dühkitörések mélyére ássunk.

Lenyűgöző dolog derült ki az agyműködésről

May-Brit és Edvard Moser Nobel-díjas norvég tudósok kollégáikkal olyan, eddig ismeretlen sejtekre bukkantak patkányoknál, amelyek a sebességet érzékeltetik. Minél gyorsabban mozogtak az állatok, annál magasabb frekvencián továbbították a sejtek a jeleket.

Alvászavar - komoly következményei lehetnek

Nem tud aludni? Éjszaka többször felébred? Hangosan horkol? Magas a vérnyomása? Napközben álmos és fáradt? A tünetek hátterében alvászavarok állhatnak. Ha az alvás valamilyen oknál fogva nem pihentető, szervezetünk létfontosságú folyamatai sérülnek, ha pedig ez az állapot tartósan fennáll, alvászavarról beszélünk. Az alvási apnoe szindróma életveszélyes is lehet.

Dióval a legsúlyosabb betegségek ellen

Naponta egy kis maréknyi dióféleség elfogyasztása csökkentheti a legsúlyosabb, életet veszélyeztető betegségek kialakulásának kockázatát és egyúttal enyhíti ezek lefolyását – írta az International Journal of Epidemology című folyóirat csütörtökön megjelent számában, a hollandiai Maastrichti Egyetem munkatársainak kutatási eredményeit idézve.

Kiégés – az új magyar népbetegség

Az aktív magyar munkavállalók 86 százaléka kisebb vagy nagyobb mértékben ki van égve; több mint 10 százalékuk súlyosan veszélyeztetett – derült ki a Selfmapping HR teszt legújabb kutatásából. Noha a kiégés a legveszélyesebb és a leggyakoribb pszichés stresszbetegség, odafigyeléssel el lehet kerülni.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!