Fáradtság

Vérszegénység gyermekkorban

A vérszegénység (anémia) napjainkban jelentős probléma a gyermekgyógyászatban, ezért kivizsgálása minden gyermekgyógyászati alapvizsgálat része kell, hogy legyen. De milyen tünetekre figyeljünk?

A gócot kezeljük, ne a tüneteket!

Gyakori fejfájás, folyamatos fáradtságérzet, levertség, visszatérő hőemelkedés. Előfordulhat, hogy a panaszok nem múlnak el, állandósulnak, vagy időről időre visszatérnek.

Ne pörgesd a szíved ritmusát!

Egészségtelen táplálkozás, dohányzás, mozgásszegény életmód. Számtalanszor hallottuk már, hogy ezek a tényezők károsan hatnak a szervezetünkre, kifejezetten a szívünkre. De azt tudjuk, hogy milyen hatással vannak rá az energiaitalok?

Klímával vagy nélküle viseljük el a hőséget?

A nyári hőséget gyakran csak klímával tudjuk elviselni a lakásban, a munkahelyükön vagy az autóban. Valóban kellemes egy hűs lakásban álomra hajtani a fejünket, vagy izzadás nélkül végigdolgozni a munkanapot, nem beszélve a dugóban araszolásról.Azonban amennyire hasznos, annyira ártalmas is lehet a használata.

Ezért aludjuk ki magunkat

Ma van az Alvás Világnapja, amely minden évben a tavaszi napéjegyenlőséget megelőző péntekre, idén március 18-ára esik. Az esemény célja, hogy felhívja a figyelmet a pihentető alvás fontosságára.

Viselkedészavart okozhat az alváshiány

Düh, kezelhetetlen viselkedés, figyelemzavar – ezek nemcsak magatartási problémák, a gyerekek ugyanis többnyire így fejezik ki, ha fáradtak – mondja Dr. Bódizs Róbert, a Semmelweis Egyetem Magatartástudományi Intézetének kutatási igazgatóhelyettese.

Az állandó fáradtság oka

Lehet, hogy felfokozott az élettempónk, a 21. században ez egyáltalán nem meglepő. Ha viszont akkor is állandóan fáradtak vagyunk, ha már életstílust váltottunk, többet alszunk, kevesebbet alkoholizálunk, egészségesebben eszünk és jobban hidratálunk, akkor érdemes átolvasni az alábbiakat, konzultálni az orvosunkkal vagy csináltatni egy vérképet: lehet, hogy ez menti meg az elkövetkező évtizedeinket.

Az álmatlanság okai és veszélyei

A napi stressz, az időjárás változásai, vagy egy késő esti, nehéz vacsora is okozhat álmatlan éjszakákat. Ha ez az állapot tartósan fennáll, a kóros kialvatlanság súlyos problémákat idéz elő a beteg életében.

A pajzsmirigyre is hat a D-vitamin hiánya

Ahogy csökken a napsütéses órák száma, általában úgy nő a D-vitamin-hiányosok aránya. Ez leginkább fáradtság, immungyengeség formájában jelentkezik, ám ha hosszú időn keresztül fennáll, akkor a pajzsmirigy működésére is hatással lehet.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!