Egészséges élet

Országos iskolai egészségvédő program kezdődik

Március 21-én - a víz világnapja előtt egy nappal - kezdődik az ország egyik legnagyobb iskolai egészségvédő programja, az ún. HAPPY-hét - közölte az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI).

Az állatok mellett felnövő gyerekek védettebbek

Közismert, hogy az állatok közelében, parasztgazdaságokban felnövő gyerekek sokkal védettebbek az asztmával, allergiával és az atópiás dermatitisszel szemben, mint városi társaik.

Az elhízás a daganatos betegségek kockázatát is növeli

Háromszorosára nőtt az elhízottak aránya az Egészségügyi Világszervezet (WHO) adatai szerint 1975 óta, és néhány éven belül a halálozások kétharmadáért is közvetve az elhízás, illetve a mozgásszegény életmód lesz felelős.

6 koleszteringyilkos élelmiszertípus

Van néhány olyan élelmiszer, ami nem csupán az egészséges étrend része, de segít a koleszterincsökkentésben is. Drégely Anikó, a Your Power Med Health Center dietetikusa ezekről adott rövid összefoglalót, a koleszterincsökkentés más tényezőire is felhívva a figyelmet.

Az idős családtagok hosszú távú ellátása

Ön mit tesz ma azért, hogy garantálja Alzheimer-kórral vagy más demenciával élő szerettéről történő gondoskodást mostantól számított öt vagy tíz év múlva is?

5+1 kötelező kérdés a szemvizsgálat után

Mint a legtöbb szűrővizsgálat esetén, úgy szemészeti vizsgálatra is ajánlott 40 éves kor alatt kétévente, míg 40 éves kor felett évente elmenni. Ezekre a vizsgálatokra pedig érdemes felkészülten érkezni. Összeszedtük azokat a kérdéseket, amelyeket feltétlenül szegezzünk neki a szemész orvosnak.

Változtak az európaiak húsfogyasztási szokásai

Tízből nyolc európai fogyasztó változtatott húsfogyasztási szokásain a Covid alatt: a fogyasztók fele eszik több alternatív húskészítményt most, mint a pandémia előtt. A trendek az Amcor globális csomagolás gyártó által publikált friss kutatásból derültek ki.

Öt tévhit az inzulinrezisztenciáról

Az inzulinrezisztencia számos komoly problémát okozhat, a többi közt túlsúlyt, meddőséget, 2-es típusú cukorbetegséget. Bár igen gyakori állapotról van szó, sok a tévhit körülötte. Dr. Borús Hajnal, a Budai Endokrinközpont endokrinológus szakorvosjelöltje cáfolta a leggyakoribbakat.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!