Kutatás

Törékenyebbek vagyunk, mint őseink

A modern ember elvesztette végtagjai csontsűrűségének 20 százalékát, mióta áttért a földművelésre és letelepedett körülbelül 12 ezer éve - állapították meg kutatók, akik leginkább a kevesebb mozgást igénylő életmóddal magyarázzák a csontritkulást.

Meghosszabbíthatja az életet az ibuprofen?

Több állatfajjal végzett kísérletek eredményei szerint az ibuprofen gyulladáscsökkentő hatóanyag hozzájárulhat az egészség megőrzéséhez és az élet meghosszabbításához.

Fiatalosan tovább élhetsz!

Hosszabb ideig élhetnek azok az idős emberek, akik koruknál három-négy évvel fiatalabbnak érzik magukat, mint azok, akik annál idősebbnek - derült ki egy friss brit tanulmányból.

Munka és sport - növelhető a hatékonyság

A testmozgásnak számtalan fizikai előnye van, de a tudósok mostanában egyre többet foglalkoznak azzal, ahogy a mozgás az agyunkra hat. A sport ugyanis pozitívan befolyásolja a gondolkodásunkat, a kreativitásunkat és a teljesítményünket is.

Élesebb a szemünk, mint gondolnánk

Egy friss tanulmány szerint bár korábban úgy tartották, hogy ez lehetetlen, az emberi szem mégis képes a "láthatatlan" infravörös fények érzékelésére.

Nem kérdés többé: hedonista nemzet vagyunk

A megfázás és az influenza minden évben milliók ünnepi hangulatát keseríti meg. Ezek a betegségek nem csak testünkre, de lelkünkre is hatással vannak, és rosszkedvünk rányomja bélyegét közösségi életünkre is. Mennyiben befolyásolják viselkedésünket ezek a változások? A legfrissebb felmérések erre a kérdésre kerestek válaszokat.

Oltás a HIV-vírus ellen?

Kutatók nagy reményeket fűznek az új, HIV-vírus elleni oltóanyaghoz. Nagy Károly virológus, a Semmelweis Egyetem professzora a harminc éve felfedezett HIV-vírus elleni küzdelem új kutatási módszereiről és eredményeiről beszélt.

Unokáinkat is károsíthatják rossz szokásaink

Bizonyos életmódbeli vagy környezeti tényezők hatása több generáción keresztül érvényesülnek, még akkor is, ha az utódok azokat a környezeti hatásokat már nem szenvedik el. Az új tudományterület, az epigenetika egyebek mellett arra a kérdésre keresi a választ, hogy hogyan lehetséges ez.

A zene gyógyír a szívnek!

Egy amerikai kutatás szerint az egyik leggyakoribb szívprobléma kezelésében tud segíteni a zenehallgatás.

Új program segítheti a cukorbetegek kezelését

A cukorbetegség hatékony kezelésében jelenthet segítséget az az informatikai megoldás, amelyet 406 millió forint európai uniós támogatással a Budapesti Gazdasági Főiskola és a U1 Nonprofit Kft. fejlesztett ki.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!