Mixtura

Pandamacik éjjel-nappal

Éjjel-nappal megfigyelhetők lesznek a csengtui óriáspandák az interneten: augusztustól az óriáspandákat követő, 24 órás internetes csatornát indít a csengtui óriáspanda-tenyésztő központ.

Gyógyító drágakövek

Az ókori kínaiak és az inka indiánok egyaránt úgy gondolták, hogy a drágakövek az istenek ajándékai, amelyek védenek, erősítenek és gyógyítanak. A kövek erejét ma a természetgyógyászok használják. A tudósok már régen bebizonyították, hogy a világon minden tárgy rezeg; a drágakövekben is folyamatos rezgésben vannak a legkisebb alkotóelemek is. Ha a bőrünkre teszünk egy követ, testünk átveszi a rezgését, a kövek azonban mindenkinél másképp hatnak.

Árnyékolással csökkenthető a tetőtér hőmérséklete

Pártai Lucia szerint a következő hetekben valószínűleg csak átmeneti periódusokra szakad meg a napos időjárás. A meteorológus arra is felhívja a figyelmet, hogy hazánk éghajlatát a jövőben a mediterrán térségek sajátosságai jellemezhetik majd.

Nyolcezer lányt csonkítanak meg naponta

Az eljárás csak névleg azonos – valójában teljesen másról van szó, mint a férfiak esetében. Ennek a kegyetlen szokásnak semmi köze vallási előírásokhoz: muszlimok és keresztények körében egyformán előfordul, annak ellenére, hogy a legtöbb országban tiltja a törvény. A csonkítás egyetlen célja az, hogy a nők ne tapasztalhassák meg a szexualitás örömét.

Kövér ember is lehet alultáplált

Alultápláltság akkor alakul ki, ha a szervezet a szükségesnél kevesebb tápanyaghoz jut. Ez leggyakrabban a hiányos táplálkozás következménye, de előfordulhat akkor is, ha az egyén nagy mennyiségű, de nem megfelelő összetételű tápanyagot fogyaszt.

Gazdik és tévhitek

Bár a magyar gazdik gondosan átnézik a különféle tápok csomagolásán található információkat, többségük mégis rosszul választ – derült ki a Gondos Gazdik közösségi oldal kutatásából. A fontos fehérjék és a zsírok helyett többet foglalkozunk ugyanis az ízesítéssel és a gabonatartalommal, és gyakran túlzásba visszük a kényeztetést.

Miért sírunk, és mikor nevetünk?

A sírás és a nevetés életünk része. Az emberek között vannak sírósabbak és vannak nevetősebbek – egyéniség kérdése is, hogy valakit melyik csoportba sorolhatunk. Sírunk és nevetünk gyermekként, pár hónapos korig szinte csak így adva környezetünk értésére, hogy mi tetszik és mi nem; és sírunk, nevetünk felnőttként is, ekkor azonban már mások az indítékok. De vajon mikor, miért, hogyan, és mi történik ilyenkor bennünk, a szervezetünkben?

A pékáru is felelős a túlzott sóbevitelért

A kereskedelmi forgalomban lévő kenyerek több mint egyharmada nem felel meg a Magyar Élelmiszerkönyv leírásának: a sótartalmuk a határérték felett van – hívta fel a figyelmet a közelmúltban a Fogyasztói és Betegjogi Érdekvédelmi Szövetség.

Lendületben a Természettudományi Múzeum

Alig több mint egy hónapja jelent meg a Janus Pannonius Múzeum Természettudományi Osztályának gondozásában az Ehető vadnövények a Kárpát-medencében című kötet, amely azóta az érdeklődés középpontjába került.

Nem mindegy, milyen ásványvizet iszunk

Két, két és fél, de olykor akár három liter folyadékra is szüksége van az emberi szervezetnek ahhoz, hogy megfelelően működjön. Kevésbé köztudott, hogy ebből ideálisan másfél litert juttatunk be a szervezetbe ital formájában, a többit az élelmiszerek víztartalma adja – tudjuk meg dr. Varga Zsuzsa élelmiszeripari mérnöktől, aki a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Karának főiskolai docense és az ETK-n a témában készült tanulmány egyik szerzője.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!