természet

Egyre több téli melegrekord várható

A téli hidegrekordok eltűnhetnek, téli melegrekordokból viszont egyre több lehet Magyarországon - olvasható a Másfélfok - Éghajlatváltozás közérthetően című szakportálon közzétett elemzésben.

A lakosság segítségét kérik a hódok megfigyeléséhez

Eddig több mint kétszáz észlelés adatait töltötték fel az ELKH Ökológiai Kutatóközpont (ÖK) HódTérkép elnevezésű online felületére, amelyen a szakemberek a lakosság hódokkal kapcsolatos megfigyeléseit gyűjtik.

Készüljünk fel a kullancsszezonra!

Már nagyon várjuk, hogy beköszöntsön a tavasz, és egyre hosszabb kirándulásokra indulhassunk a természetben. Mielőtt azonban megtervezzük a szabadtéri programokat, érdemes tájékozódnunk a kullancshelyzetről.

Túllendülhetünk az arachnofóbián?

A kígyó- és a pókfóbia a két legelterjedtebb állatfóbia a világon. Egy friss, magyar részvételű kutatás szerint a természettel való kapcsolat javításával ki lehet védeni e félelmeket.

Már nem veszélyeztetett faj a hosszúszárnyú bálna

A szigorú természetvédelmi intézkedéseknek köszönhetően a hosszúszárnyú bálnák ausztráliai populációja az 1960-as évek 1500-as egyedszmáról mostanra 40 ezresre növekedett. A hatalmas tengeri emlős azonban továbbra is védett faj marad.

Változtak az európaiak húsfogyasztási szokásai

Tízből nyolc európai fogyasztó változtatott húsfogyasztási szokásain a Covid alatt: a fogyasztók fele eszik több alternatív húskészítményt most, mint a pandémia előtt. A trendek az Amcor globális csomagolás gyártó által publikált friss kutatásból derültek ki.

Az égbolt zavartalanságáért küzdenek

Az ESO részvételével létrejött nemzetközi együttműködés petíciót nyújtott be az Egyesült Nemzetek Szervezetének a Világűr Békés Célú Felhasználásával foglalkozó Bizottsága (COPUOS) számára a Föld sötét és zavartalan égboltjának hatékonyabb védelméért.

Új sivatagi pókfajt fedeztek fel

Új sivatagi pókfajt fedeztek fel izraeli kutatók az ország délkeleti részén fekvő Arava-völgyben – jelentette be a Jeruzsálemi Héber Egyetem.

Kevesebb bagoly telel hazánkban

Megközelítőleg 11 ezer erdei fülesbagoly telelt Magyarországon, ez jelentős csökkenés a tavalyi felmérés adataihoz képest – közölte a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesült (MME).

A szélsőséges időjárás átlagossá válhat

Hőhullámok, áradások, aszályok, erdőtüzek, időjárási rekordok jellemezték tavaly a világot éghajlati szempontból - állapította meg Kis Anna meteorológus a Másfélfok - Éghajlatváltozás közérthetően című szakportálon közzétett elemzésében.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!