Bükki füvesember

A füvesember tanácsai cukorbeteg nőknek

A női hormonháztartást hátrányosan érinti a cukorbetegség. Tanácsoljuk a cukorbeteg nőknek, hogy a vércukor szükséges szinten tartása mellett gondoskodjanak a megfelelő hormonpótlásról is.

Teakeverék érszűkület ellen

Véredényeink hosszúsága a testünkben 96 000 kilométert tesz ki. Ez a távolság kb. két és félszerese a Föld kerületének az Egyenlítőnél. Ekkora hosszúságú útról kell gondoskodnunk nap mint nap, hogy vérünk könnyen szállíthassa az oxigént egyes szerveinknek.

„Vidámító” gyógyteák a téli depresszióra

A teázás szertartása önmagában is hangulatjavító. Kevés olyan meghitt perce van a napnak, mint amikor egy csésze forró teával leülünk a kényelmes fotelba. Már a teakészítés is élvezet, kényeztetés: jólesik a csészét kézbe fogni, a tea illatát beszívni pedig csak behunyt szemmel lehet, olyan finom.

A legjobb tea torokfájására

Ugye ismerik az érzést: reggel arra ébredünk, hogy kapar, reszel a torkunk, fáj a nyelés, a beszéd – ez mindig a kezdődő influenza jele. Amikor pedig a két-három napig tartó torokfájás elmúlik, elkezd folyni az orrunk, lázasak leszünk, és minden tagunk fáj.

Gyógynövényekkel a hajhullás ellen

A hajhullás azt jelenti, hogy naponta 100-nál több hajszál hullik ki. Oka többféle lehet: genetikus, amikor családi, örökletes betegségről van szó, de leggyakrabban ún. androgenetikus hajhullásról beszélhetünk.

Téli tea az immunrendszer erősítésére

A nyárnak már visszavonhatatlanul vége, a tél itt toporog az ajtó előtt. Mire lelkileg felkészülünk a mogorva évszakra, testünket is formába kell hoznunk. A tél gyógynövényei a szurokfű, a menta, az apróbojtorján és az útifű.

A hónap gyógynövénye: a szurokfű

A közönséges szurokfű honos Eurázsiában, a mediterráneumban, hazánkban helyenként tömegesen fordul elő. Virágzása júliustól szeptemberig, megfigyelések szerint esetenként októberig tart. A drog illóolajakat, cserzőanyagot, flavonoidokat és gyantát tartalmaz.

Gyógyteák vesénk védelmére

A szervezetben keletkező káros bomlástermékeket a tüdő, a belek, a verejtékmirigyek és a vesék távolítják el. A vesék a vízben oldható anyagcsere-végtermékekből képeznek vizeletet.

A hónap gyógynövénye: az aranyvesszőfű

Aranyos rutának, aranyos istápfűnek hívja a népnyelv. Magasra, akár másfél-két méterre is megnő, karcsú szárán aranyszínű virág ringatózik, ezért kertekbe, parkokba is szívesen ültetik. Gyuri bácsi gyógynövénykertjébe is telepítettünk néhány tövet.

A hónap gyógynövénye: a málna

Az egész északi féltekén honos, 1-2 méter magasra megnövő cserje, szárát apró szőrök borítják. Nem szereti a mediterrán vidéket és a hideg síkságokat sem, a sziklás, erdős területeken érzi jól magát. Gyümölcséért termesztik is, készül belőle lekvár, szörp, pálinka. A híres osztrák linzertorta is málnalekvárral van töltve. Fehér virága május-júliusban nyílik, termése július végére fejlődik ki.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!