Rák

Sokkoló adatok jöttek ki a dohányzó anyákról

A várandósan dohányzó anya születendő lánygyermekénél megnő a kockázata annak, hogy későbbi életében petefészekrák vagy mellrák alakuljon ki nála - erre az eredményre jutottak ausztrál kutatók, akik csütörtökön publikálták eredményeiket.

Biciklivel Új-Zélandig a beteg gyerekekért

Március 21-én két fiatal, Fadgyas Enikő és Boros Balázs kerékpárjukra pattannak és meg sem állnak Új-Zélandig. Nemcsak a kaland és a kihívás mozgatja őket: expedíciójukkal adományt gyűjtenek a Bátor Tábor számára. Több mint húsz ország felfedezése, 18-20 ezer letekert kilométer, másfél éves túra – ennek teljesülését tűzte ki Enikő és Balázs.

Dohányzás: egyre több a rákos megbetegedés

A mellrákot, a prosztatarákot és egyes fertőzéseket is a dohányzással hozott összefüggésbe egy új tanulmány, amely szerint a jelenlegi mutatókhoz képest évente valószínűleg 60-120 ezerrel több haláleset köthető a dohánytermékek fogyasztásához az Egyesült Államokban.

Rákgyógyítás: világelső a magyar fejlesztés

Egyedülálló fejlesztéssel állt elő az Oncompass Medicine globális onkológiai információs központ. Az intézmény a személyre szabott daganatellenes kezelések mellett “onkológiai iránytűként” is működik: megkeresi, hogy az adott beteg számára a világban hol lelhető fel a legjobb terápia, megteremti az összeköttetést, és a terápia elérésében is segítséget nyújt.

Rákellenes világnap: a szűrés életet menthet

Évről-évre növekszik a daganatos megbetegedések száma a világban és Magyarországon is. Bár az ütem lassulni látszik, 2012-ben 94 ezer új esetet összesített a Nemzeti Rákregiszter – hívta fel a figyelmet az egyetem honlapján Horváth Zsolt egyetemi docens, a Debreceni Egyetem Onkológiai Intézetének igazgatója.

D-vitaminnal a rák ellen

A D-vitamin sokak számára a napfény vitaminjaként ismert, ami többek között a jó hangulatért felelős. Ám az elmúlt években a kutatók rávilágítottak arra, hogy sokkal fontosabb a szervezet működése szempontjából, mint azt korábban gondolták.

Tények és tévhitek a HPV elleni védőoltásról

A jellemzően szexuális úton terjedő HPV-t a legtöbben a méhnyakrákhoz kötik, pedig a vírus összességében a rákos megbetegedések 5 százalékáért felelős. Magyarországon kétféle védőoltás is elérhető, de a nagyfokú tájékozatlanság és az interneten terjedő tévhitek miatt még mindig nagyon kevesen élnek a megelőzés lehetőségével. Az alábbiakban összeszedtük a legjellemzőbb tévhiteket és azok cáfolatát.

A méhnyakrák rengeteg áldozatot szed hazánkban

A magyarországi statisztika az egyik legrosszabb Európában a méhnyakrákos megbetegedések és az áldozatok számát tekintve. Az Európai Méhnyakrák Megelőzési Hétre szervezett programsorozat egyik legfontosabb célja, hogy felhívja a figyelmet: a méhnyakrák és számos további rákfajta kialakulása is megelőzhető egy védőoltás sorozattal.

Biológiai balszerencse a rákos megbetegedés?

A daganatos betegségek kialakulásának zöme nem a környezethez vagy az életstílushoz kapcsolható - erre a megállapításra jutottak az amerikai Johns Hopkins Orvostudományi Egyetem kutatói.

Dohányzás: a férfiak nagyobb veszélyben vannak

A dohányzó férfiak több mint háromszor nagyobb valószínűséggel veszítenek Y kromo­szómáikból, mint nemdohányzó társaik - állítják svédországi szakemberek, akik nemrég összefüggést mutattak ki az Y kromo­szómák elvesztése és a rák kialakulása között.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!