Bőrápolás

Így óvhatjuk meg a babák bőrét

A babáknál fellépő egyik leggyakoribb probléma a pelenkakiütés. Valószínűleg nincs is olyan csöppség, akinél legalább egyszer ne jelentkeznének ezek a kellemetlen tünetek. Még a legjobb minőségű pelenkák használatánál is előfordulhatnak allergiás reakciók a hirtelen felgyülemlett nedvességtől.

Az A-vitamin-hiány tünetei

Az A-vitamin zsírban oldódó vitamin, melyre többek között a szemünk, a bőrünk és az idegrendszerünk és az immunrendszerünk egészségének megőrzéséhez van szükség. Szerencsére a legtöbb esetben a táplálékunkkal biztosíthatjuk a megfelelő A-vitamin-bevitelt, de azért nem árt tisztában lenni a hiánybetegség tüneteivel.

Házi praktikák téli bőrápolásra

Az őszi-téli időszakban a szél és a hideg könnyen kiszáríthatja a bőrünket. Aggodalomra azonban semmi ok, házi praktikákkal is sokat tehetünk bőrünk egészségének fenntartásáért. Íme, néhány hatásos bőrápolási módszer, amelynek segítségével kozmetikus nélkül, otthon is óvhatjuk bőrünket a kiszáradástól.

Mire jók a növényi őssejtek?

Svájci alma, keserű narancs, alpesi rózsa, tengeri kömény, havasi gyopár és nyári orgona – csak néhány növény azok közül, amelyek sejtjeit sikerrel hasznosítják a kozmetológiában. Dr. Kriston Renáta bőrgyógyász-kozmetológus szakorvos elárulja, hogyan álltak ezek a növények a szépség szolgálatába és hogyan segítenek lassítani a bőr öregedését.

Megoldás a felnőttkori pattanásokra

A zavaró bőrproblémák nemcsak serdülő korban, hanem a felnőtteknél is megjelenhetnek. Kamaszkorban az emberek 85%-ának pattanásos a bőre, a tünetek 25 éves korra azonban rendszerint elmúlnak. Az erősebb nem képviselőinél erősebbek a tünetek, és hosszabb ideig is küzdenek a pattanásokkal, a nőket viszont sokkal jobban zavarják a test különböző részein megjelenő piros „pöttyök”. Dr. Kriston Renáta bőrgyógyász-kozmetológus elmondja, hogyan kezelhető egyszerűen a kínzó bőrprobléma.

Az őszi arcápolás fontosságáról

A nyári időszakot követően a leggyakoribb problémát a ráncok megjelenése, elmélyülése, valamint a pigmentfoltok kialakulása jelenti, emellett szinte mindenki tapasztalja magán a bőr általános minőségromlását és vízvesztését is. Dr. Kriston Renáta bőrgyógyász-kozmetológus tanácsaiból kiderül, hogy az ősz beköszöntével hogyan ápoljuk arcbőrünket.

Megőrzi a bőr frissességét a gránátalma

Rengeteg tippel és ötlettel találkozunk, hogyan őrizhetjük meg bőrünk üdeségét és fiatalságát. Vannak azonban olyan összetevőjű arckrémek, amelyeknek természetes hatóanyagai már önmagukban garantálják a megfelelő hatást. Ilyen a ligetszépe, a hibiszkusz vagy éppen a gránátalma!

Az élesztő pozitív hatása

A jó háziasszonyok konyhájában mindig megtalálható a friss élesztő, hiszen ki tudja, mikor kell kuglófot, buktát vagy pogácsát sütni. Viszont azoknak is érdemes élesztőt tartani otthon, akik egyáltalán nem konyhatündérek.

Nyomot hagy bőrünkön a stressz

A tartós stressz számos egészségügyi probléma forrása, az egész szervezetet igénybe veszi, ami alól a bőr sem kivétel. Az érzelmek és a bőr kapcsolatával a bőrgyógyászat egy speciális területe, a pszichdermatológia foglalkozik.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!