Gyógynövények

Házi trükkök a gyönyörű hajért

A növények, gyógynövények és gyümölcsök ápoló hatását már évezredekkel ezelőtt ismerték. Hatóanyagaik segítségével természetes módon gondoskodnak a haj egészségéről és persze szépségéről.

Fájdalomcsillapító szerek a természetből

A fájdalomcsillapító gyógyszerekhez könnyű hozzászokni, ezért a természet adta lehetőségeket is érdemes kihasználni A gyümölcsök-fűszerek fájdalommérséklő hatása azonban nagyban függ az étrendtől: ahhoz, hogy igazán hassanak, a gyulladást felerősítő ételeket száműzni kell az étrendből.

Rákot gyógyít a mák

Brit genetikusok megfejtették, miként állítja elő a kerti mák a függőséget nem okozó noszkapint, egy vegyületet, amely csillapítja a köhögést és elpusztítja a ráksejteket. A kerti mák (Papaver somniferum), amelyből a tiltott heroin is kinyerhető, egyúttal fontos forrása olyan fájdalomcsillapítóknak, mint a morfin és a kodein, valamint a noszkapinnak, amelyet évtizedek óta köhögéscsillapítóként használnak.

A tízezer éves antibiotikum

Ázsiából, a kirgiz sztyeppékről indult el hódító útjára. A sumér orvosok görcsökre és köhögésre ajánlották. A görögök étvágygerjesztőként használták Egyiptomban gyomorerősítésre, tisztítókúrákra, féreghajtásra. Albert Schweitzer kolerát és tífuszt gyógyított vele. Az I. világháborúban elfertőzött sebeket kezeltek segítségével a szanitécek. Az orosz katonaorvosok esküdtek rá, hogy felveszi a versenyt a penicillinnel.

Fitoterápia a légzőszervi betegségek gyógyításában

Az asztma az allergiás betegségek egyike; jellemzője, hogy a hörgők mindenféle külső ingerre különlegesen érzékenyek. Léteznek provokál tényezők, az asztmás egyénnél azonban először különféle allergiás reakciók jönnek létre, vagy pl. akár egy szénanátha is lehet a kezdet, és fokozatosan alakul ki az asztma.

Gyógynövények minden bajra 2.

Nincs étvágya, szédül, bántják a szelek? Feje fáj vagy csúnyán megfázott? Valami baja mindig van? Vagyonokat költ orvosságokra? Pedig őseink gyógynövényei sokszor olcsóbbak. De éppen úgy vigyázni kell velük, mint a tablettákkal. Hiszen a gyógynövényeknek is lehetnek mellékhatásaik. Lássuk hát, melyik mire jó, s hogy mire kell figyelemmel lenni alkalmazásuk során.

Mi mindenre jó a borsmenta?

A Budapesti Corvinus Egyetem Kertészettudományi karán működő Gyógy- és Aromanövények tanszék kutatói a Traditional and Wild projekt (http://traditionalandwild.eu/hu/) keretében többek között az egyes gyógynövényekkel kapcsolatos tradicionális tudást, valamint az egyes növények hatóanyag-tartalmát vizsgálják. Kutatásaik tükrében lássuk, mit érdemes tudni még a borsmentáról.

Mit, mikor, hogyan? – A gyógynövénygyűjtés szabályai

Tudatos és egészséges életmódra törekedve egyre többen és mind gyakrabban használunk a gyógynövényeket a szintetikus gyógyszerek helyett. Sok gyógynövénnyel erdőn-mezőn járva egyszerűen és gyakran találkozhatunk, így sokakban felvetődött már a gondolat, hogy kedvenc gyógynövényeinket akár saját kezűleg is begyűjthetjük egy-egy családi kirándulás, séta során.

Gyógynövények minden bajra 1.

Nincs étvágya, szédül, bántják a szelek? Feje fáj vagy csúnyán megfázott? Valami baja mindig van? Vagyonokat költ orvosságokra? Pedig őseink gyógynövényei sokszor olcsóbbak. De éppen úgy vigyázni kell velük, mint a tablettákkal. Hiszen a gyógynövényeknek is lehetnek mellékhatásaik. Lássuk hát, melyik mire jó, s hogy mire kell figyelemmel lenni alkalmazásuk során.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!