Gyógynövények

Gyógynövényekkel a hajhullás ellen

A hajhullás azt jelenti, hogy naponta 100-nál több hajszál hullik ki. Oka többféle lehet: genetikus, amikor családi, örökletes betegségről van szó, de leggyakrabban ún. androgenetikus hajhullásról beszélhetünk.

Téli tea az immunrendszer erősítésére

A nyárnak már visszavonhatatlanul vége, a tél itt toporog az ajtó előtt. Mire lelkileg felkészülünk a mogorva évszakra, testünket is formába kell hoznunk. A tél gyógynövényei a szurokfű, a menta, az apróbojtorján és az útifű.

A hónap gyógynövénye: a szurokfű

A közönséges szurokfű honos Eurázsiában, a mediterráneumban, hazánkban helyenként tömegesen fordul elő. Virágzása júliustól szeptemberig, megfigyelések szerint esetenként októberig tart. A drog illóolajakat, cserzőanyagot, flavonoidokat és gyantát tartalmaz.

A gyógyhatású menta

A menta fantasztikus gyógyhatásával már az ókorban éltek, és végig rendkívül fontos szerepet játszott az orvoslás története során. Alig volt olyan betegség, amelyen ne segített volna a növény, és a gyógyítás területeinek skálája az évszázadok folyamán egyre szélesebb lett. Régi források szerint gyakran ajánlották a mentát fogínyproblémákra, de máj- és lépbetegségek ellen vagy emésztési problémákra is használták.

Egy kevéssé ismert szupervitamin a természetből

Megtalálható itthon is, általában kerti sövény formájában. Sokan ki is irtják, mivel jótékony hatásait, értékét nem ismerik. A természet adta magvak, zöldségek, gyümölcsök, gyógynövények közül az egyik leghatásosabb és talán a legismeretlenebb Magyarországon. Amiről szó van, az pedig nem más, mint a goji-bogyó (ördögcérna, farkasbogyó).

Gyuri bácsi ajánlja: őszi tisztítókúra

Évente kétszer ajánlatos a szervezet méregtelenítését elvégezni: tavasszal és ősszel. A tél előtti salaktalanítással felkészülünk a vitaminokban, napsütésben (vagyis D-vitaminban) szegény, barátságtalan, ködös és hideg napokra. Ezt a tisztítókúrát végezhetjük gyógynövények segítségével, és mindenféle tisztítókúra (léböjt, diéta) alatt ajánlatos gyógyteákat inni folyadékbevitel céljából.

A hónap gyógynövénye: Cickafark

A mezei cickafark kámforos illatú, fehér virágú, hazánkban honos, lágy szárú, 50-80 cm magas, a fészekvirágzatúak (Asteraceae) családjába tartozó évelő növény. Gyöktörzzsel telel át. Többszörösen szeldelt levelei szórt állásúak. Júniustól késő őszig virágzik.

A legjobb gyógymódok felfázás ellen

A felfázás ellen a kezdeti fázisban otthon is taláhatunk gyógymódokat. A hűvösebb, nyirkosabb idő érkeztével egyre nagyobb hangsúlyt kell fektetnünk az odafigyelésre.

Mindent a macskakaromról

Német és osztrák orvosok a macskakarmot olyan rákos betegeknek írják fel immunrendszerük erősítésére, akik kemoterápián, sugárkezelésen vagy más, hagyományos kezelésen estek át. A gyógynövény különféle összetevői - melyek közül néhányat már évtizedek óta vizsgálnak - rákellenes és immunstimuláló tulajdonságúak.

Gyógyteák vesénk védelmére

A szervezetben keletkező káros bomlástermékeket a tüdő, a belek, a verejtékmirigyek és a vesék távolítják el. A vesék a vízben oldható anyagcsere-végtermékekből képeznek vizeletet.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!