Betegségek

A fájdalmat csillapítani kell

A hosszú ideig tartó csillapítatlan fájdalomnak komolyabb következményei lehetnek, mint azt a legtöbben gondolnák. A fájdalomérzet hatására ugyanis az idegműködés megváltozik, amit az idegműködés plaszticitásának neveznek. Ha gyakori a fájdalomérző pályák működése, akkor önállósodhat a fájdalom, és mindenfajta kiváltó ok nélkül is fennállhat a fájdalomérzet. Nagyon fontos megelőzni ennek kialakulását.

Előzze meg a szénanátha következményeit

A tüsszögéssel, orrfolyással és köhögéssel járó panaszokat hajlamosak vagyunk félvállról venni. A házi patikából beszerzett, recept nélküli kapható szerekkel átvészelt allergiás időszak azonban hosszú távon kellemetlen szövődményeket is okozhat. Az öngyógyítás veszélyeiről dr. Augusztinovicz Mónikát, a Budai Allergiaközpont allergológus, fül-orr-gégész orvosát kérdeztük.

A legegyszerűbb eszköz a fertőzések elkerülésére

A közhiedelemmel ellentétben a baktérium- és vírusfertőzések nem csak a hideg téli időszakban veszélyeztetik egészségünket. Egyes fertőzések egész évben egyforma gyakorisággal fordulnak elő, sőt, bizonyos kórokozók által okozott megbetegedések megszaporodnak az év ezen időszakában. Néhány óvintézkedés betartásával azonban biztosíthatjuk magunk és gyermekeink biztonságos és felhőtlen nyári szórakozását.

Javulhat a krónikus betegek helyzete

Augusztus 1-jétől kedvezően módosulnak a közgyógyellátásban részesülő betegek gyógyszerhez jutásának feltételei – írja a Magyar Hírlap.

A magyarok orgazmusban az elsők

Az idei nyár sporteseményekkel teli, éppen ezért a Durex kíváncsi volt, hogy az emberek hogyan teljesítenek a hálószobában. Az eredmények világszerte azt bizonyítják, hogy jól, a magyarok pedig különösképpen kitesznek magukért.

Hogyan terjed az agyhártyagyulladás, és melyek a tünetei

A meningococcus baktériumokat a nyál közvetíti köhögéskor, tüsszentéskor, csókolózáskor, hasonlóan sok más légúti kórokozóhoz. Emberről emberre terjedhet, ezért kapta a betegség a megkülönböztető nevét: járványos agyhártyagyulladás.

Betegségmegelőzés az anyaméhben

Mi tesz minket azzá, akik vagyunk? Miért alakul ki egyes embereknél könnyebben a szorongás, a túlsúly vagy az asztma? Miért hajlamosak egyesek a szívműködési rendellenességekre, magas vérnyomásra, cukorbetegségre?

Dr. House Debrecenben

A ritka betegségek világnapján forgattunk, ahol találkoztunk az igazi Dr. House-zal, és megtudtuk, mennyit fejlődött az orvostudomány a hetvenes évek óta.

Detektívek az orvoslásban – ma van a ritka betegségek világnapja

A hivatalos definíció szerint azok a betegségek nevezhetőek ritkának, amelyek előfordulási valószínűsége 1:2000-hez, vagyis csak minden kétezredik ember érintett az adott kórképben. Az uniós országokban körülbelül 5-8 ezer fajta úgynevezett ritka betegséget különböztetnek meg, Magyarországon 5-600 ezerre tehető a ritka betegségekben szenvedők száma.

Tényleg gyógyítanak a levesek?

Hiába a gyógyászati újdonságok, az újabb és újabb táplálkozási divatok, a lábadozó betegek táplálása nem sokat változott az elmúlt évszázadok során: az egyik kedvelt „gyógyír” a mai napig a leves.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!