Agykutatás

Mi okozza a visszatérő migrénrohamokat?

Van-e összefüggés a migrén és a stressz között? Örökölhető-e ez az életet is ellehetetleníthető fejfájás? Ezekre a kérdésekre is keresi a választ az M1 Minden tudás című tudományos magazinjában bemutatott kutatócsoport.

Ne vezessen, ha nem iszik eleget!

A kevés folyadékot fogyasztó gépkocsivezetők kétszer annyi hibát követnek el, mint azok a társaik, akik elegendő folyadékot isznak - állapították meg brit kutatók, akik szerint a kevés folyadékfogyasztás ugyanolyan veszélyes, mint az ittas vezetés.

„Nem a gyerek fogyatékos, hanem a rendszer”

Nem befogadó egy olyan társadalom, amely az autizmussal élő gyerekek ügyét kizárólag a család problémájának tekinti – mondta az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára, amikor az autizmus világnapja alkalmából díjakat adott át "autizmusbarát" iskoláknak csütörtökön Budapesten.

Új módszer az agyvérzés megelőzésére?

Az Akadémia Kísérleti Orvostudományi Kutatóintézet munkatársai angol kollégáikkal együtt olyan gyulladásos érzékelőket azonosítottak, melyek jelentős szerepet játszanak az agyi érkatasztrófákat követő idegrendszeri károsodás kialakulásában.

Új fegyver az Alzheimer-kór ellen?

A Queenslandi Egyetem (UQLD) közleménye szerint az agyi beavatkozással nem járó, vagyis nem invazív, ultrahangos kezelés talán meggyógyíthatja az Alzheimer-kórt és a memóriát is képes javítani.

Áttörést értek el az autizmus kutatásában

A testvérek többségénél más-más gének állnak az autizmus hátterében, tehát az idegi-fejlődési rendellenesség genetikai háttere az eddig véltnél is bonyolultabb - derült ki a téma eddigi legátfogóbb kutatásából.

Veszélyes az agyunkra a multitasking?

Mi a jó az emailben, a Facebookban, a Skype-ban, a chatben, az sms-ben? Hogy mindig elérhető vagy, mindenről azonnal értesülsz, és mindenre azonnal reagálhatsz.

Növeli kreativitásunkat, ha sétálunk

Akár egy probléma megoldásán dolgozunk, akár a munkánkhoz van szükség a kreativitásunkra, egy meglehetősen egyszerű módszerrel javíthatunk ezen a képességünkön.

„Anyám, az álmok nem hazudnak”

– Írja Petőfi, de vajon igaza volt-e? Éjszakai ”belső-mozink” megadhatja a választ kérdéseinkre? Netalán a jövőt is előrevetítheti? Álmokról, rémálmokról és azok megfejtéséről beszélgettünk Kapor Gábor pszichológussal.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!