Kutatás

Hogyan gyógyítják magukat az állatok?

Lényegesen elterjedtebbek az öngyógyítás különböző formái az állatok körében, mint korábban gondolták - állítja Mark Hunter, a Michigani Egyetem ökológusa, aki szerint a jelenség tanulmányozása által hasznos következtetésekre lehet jutni az emberekkel kapcsolatban is.

A leukémia első jelei már a magzatban megtalálhatók

Leukémiában szenvedő egypetéjű ikrek teljes génállományának szekvenálásával brit kutatók megállapították, hogy a betegséget előidéző első génmutáció már a méhben lévő magzatban megtalálható.

Halolajjal az influenza ellen

A közönséges halolaj egyik összetevője jelentősen csökkenti a súlyos influenza tüneteit. Japán kutatók szerint ez az anyag a jövőben a vírusra gyógyírt jelentő szer alapját is képezheti.

Továbbtanulás: miből tudjuk kifizetni?

A középiskolások továbbra is „jó befektetésnek” tartják a diploma megszerzését: döntő többségük szeretne továbbtanulni. A szülők kétharmada azonban úgy érzi, hogy csak abban az esetben tudja majd finanszírozni a felsőfokú tanulmányokat, ha gyermekük az államilag támogatott képzésre nyer felvételt.

Új fejlemény a szívbetegségek okainak kutatásában

Amerikai kutatók szerint nem a vörös húsokban található koleszterin és telített zsír a főbűnös a szívbetegségek kialakulásában, hanem a vörös húsokban és egyes étrend-kiegészítőkben egyaránt megtalálható L-karnitin okozza az artériák megkeményedését.

Érvek az atomenergia használata mellett

Jelentősen csökkenti a környezetszennyezéssel kapcsolatos halálozást és az üvegházhatású gázkibocsátást az atomenergia használata - derítette ki egy amerikai tanulmány.

Mit árul el rólunk a leheletünk?

Kutatók szerint a leheletben lévő összetevők egyénenként egyedülállóak és számos egészségügyi területen alkalmazhatóak lehetnek.

Új módszer a szívinfarktus gyógyításában

Egy új, hidrogél nevű anyag az infarktuson átesett betegek elhalt szívizmába fecskendezve segíthet a regenerációs folyamatok elindításában, javítva ezzel a szív teljesítményét és a beteg későbbi életkilátásait.

Emlőrák után: új eljárás a mellszövet regenerálására

Egy Japánban kifejlesztett új eljárásnak köszönhetően az emlőmegtartó műtéten átesett mellrákos nők szervezete képes lehet „újranöveszteni” az eltávolított mellszövetet. Japán kutatók az érintett nők saját őssejtjeit más testrészeikből származó zsírszövettel kombinálták és ültették be az emlőmegtartó műtét során eltávolított szövetek helyére.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!