Kutatás

Miért ismerjük fel az arcokat?

Bizonyos agyterületek közötti nyugalmi kapcsolatok erőssége alapján előre jelezhető az arcképek feldolgozásának hatékonysága - mutatták ki az MTA Természettudományi Kutatóközpont új agyi képalkotó központjának kutatói, akik a The Journal of Neuroscience című rangos folyóiratban publikálták eredményeiket.

Sok mindent elárul, milyen erős a kezünk

A kéz szorítóerejének mérésével az orvos viszonylag megbízhatóan tájékozódhat arról, mekkora a páciens szívinfarktus- és agyvérzéskockázata - állapította meg egy nagyléptékű kanadai kutatás.

Hatalmas áttörés, amely életeket menthet

Amerikai kutatók 11 olyan gént azonosítottak, amellyel gyorsabban és pontosabban diagnosztizálhatják a szepszises betegeket, és elkülöníthetik őket az egyéb gyulladástól szenvedőktől.

Tényleg életveszélyesek a gyorséttermek?

A gyorséttermi ételeken alapuló egyhangú táplálkozás megöli az elhízás, a szívbetegségek, a cukorbaj és a rák ellen óvó bélbaktériumokat - derült ki egy kutatásból, mely összefüggést fedezett fel a jótékony baktériumok, az étrend és az általános egészségi állapot között.

Magyar múmiákkal fékezik meg a járványokat?

Dr. Albert Zink világhírű kutató, aki felrajzolta Tutanhamon fáraó genetikai térképét és a gleccserbe fagyva talált ősember, Ötzi DNS-ét, most magyar múmiák orrnyálkahártyájából vett mintát kollégáival, a még ma is fertőző, halálos betegségek után kutatva.

Egy alkalmazás, mely segít a fogyatékkal élőknek

Legtöbbünknek az okostelefon egy könnyen használható, érintőképernyőn keresztül vezérelhető eszköz. Akik viszont a felső végtagjuk fogyatékossága miatt nehezen mozgatják a kezüket és az ujjaikat, azoknak egyáltalán nem egyszerűen kezelhető.

Gyermekkori megfélemlítés - nyoma marad örökre

A kortársaktól gyermekkorban elszenvedett megfélemlítés károsabban hat a későbbi mentális egészségre, mint amikor felnőttek bántalmazzák a gyereket - derült ki a Warwicki Egyetem új kutatásából.

Gyógyszerek: soha többet mellékhatás?

Sejtbiológiai áttörést értek el az ELTE kutatói: a világon először sikerült biológiailag aktív hatóanyagot, azaz gyógyszert úgy célba juttatni egy élő állatban, hogy annak hatása egyetlen sejtben lokalizálódjon.

Tényleg segít az e-cigi a leszokásban?

Két új tanulmány járt utána, vajon az elektromos cigaretták segítenek-e a dohányzásról való leszokásban, és azt találták, ez függ az eszköz típusától és használatának gyakoriságától.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!