Tüdő

Ne csak járvány idején figyeljünk tüdőnk egészségére!

A tüdő épségének fontosságáról legtöbbször csak a dohányzás kapcsán hallunk. Az elmúlt hónapokban ugyan a légzőszerveink a figyelem középpontjába kerültek, ám arról kevés szó esik, hogyan óvhatjuk tüdőnk egészségét a mindennapokban, és mit tehetünk annak érdekében, hogy ellenállóbb legyen a fertőzésekkel szemben.

A vírusok keresik a gazdáikat

Mi a Covid-19, és mi a SARS-2? Hogyan fertőzhet meg egy bolygót egy denevér? Mit érez az orvos, ha beteghez indul? Dr. Várdi Katalin tüdőgyógyásztól mindent megkérdeztünk, ami a járvány kapcsán eszünkbe jutott.

Mire figyeljen, ha rossz levegőjű környéken él?

Visszatérő probléma a téli hónapokban jelentkező magas légszennyezettség. A gépjárművek mellett a szmog kialakulásában döntő szerepet játszik a kéményekből felszálló füst, mely téli estéken egész településeket boríthat ködbe.

Légszomj: ha nehezen kapok levegőt

Félelmetes és szorongást okoz, amikor úgy érezzük, nem tudunk annyi levegőt belélegezni, amennyit szeretnénk. A légszomjnak több oka is lehet.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!