Szülés

A tudatos családtervezés első lépése

Mai világunkban a megfontoltság és az előrelátás a gyermekvállalás első fázisából sem hiányozhat. A szülészeti genetikai tanácsadás alkalmával számos információt megtudhatunk örökletes betegségeinkről, valamint a várandósság kockázatairól – ez a beszélgetés egyébként 2014 óta a terhesgondozási rendszer szerint kötelező a 37 év feletti várandósok számára.

Az alkohol csökkenti a termékenységet

Statisztikai adatok bizonyítják, hogy az egészségesen, szeretetben, harmóniában élő pároknál könnyebben következik be a kívánt gyermekáldás, mint azoknál, akiknél nem igazán rendezettek a körülmények.

Gyakori válóok a meddőség

Magyarországon minden ötödik pár meddőségi problémával küzd, ami közrejátszik abban, hogy 1000 házasságkötésre már 562 válás jut. A meddőség odafigyeléssel, egyszerű módszerekkel és modern készítményekkel sok esetben megelőzhető, kezelhető lenne.

Nagy segítség kismamáknak

Az újszülöttek számára nagyon fontos, hogy minél több időt tölthessenek édesanyjukkal. Ezt azonban kórházi körülmények között nem lehet mindig megoldani. Van viszont egy hely, ahol egy zseniális kiegészítőnek köszönhetően a kisbabák és a mamák együttléte tökéletesen problémamentes.

Az ikerterhesség veszélyei

Az ikrekkel várandós anyukákat az orvostudomány mindig is kiemelt figyelemmel kísérte, hiszen a terhesség náluk több kockázatot hordoz magában, mint azoknál, akik csak egy gyermeket hordoznak a szívük alatt.

Megakadályozhatók az örökletes betegségek?

Angliában engedélyezhetik az embrió DNS-ének megváltoztatását az anyába való beültetés előtt. Ezzel kiküszöbölnék, hogy a gyermek megkapja az örökletes betegségeket. Falus András genetikus, akadémikus szerint a probléma az, hogy nem tudjuk, a sejtmagok manipulációja nem okoz-e epigenetikai változást a gyermeknél.

Milyen jövő vár egy koraszülött gyerekre?

Minden ötödik, rendkívül éretlenül a világra jött koraszülött későbbi életében súlyos viselkedési problémákkal küzd, ami hatással van mindennapi életére - állítja egy svéd egyetemen készült disszertáció.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!