Akik fogyókúrázni kezdenek, először a cukrokkal szakítják meg közeli viszonyukat. De bizonyos esetekben a cukor nemhogy ront, hanem segít a helyzeten.
Az Aggressive Behavior (agresszív magatartás) cikke szerint a cukorban gazdag italok, mint például a limonádé, ideiglenesen csökkenti a dühöt és a haragot. Azok az emberek, akik egy pohár cukrozott limonádét ittak meg, kevésbé agresszíven játszottak, mint akik édesítőszerrel kapták a citromos finomságot. A kutatók a glükóznak tulajdonítják a hatást, mely rövid idő alatt a véráramba kerül, és energiát biztosít az agy számára.
Brad Bushman pszichológia professzor szerint az agresszió leküzdése nagy önkontrollt kíván, az önkontrollhoz pedig sok energia szükséges. A glükóz biztosítja az agy számára az energiát, és az édesített limonádé plusz energiát adott, ergo a delikvens megállta, hogy ne legyen agresszív.
Mások szerint a mesterséges édesítők az agysejteket vagy az idegsejtek közti kapcsolatokat rombolják, köztük a limbikus rendszert, mely az érzelmekben játszik szerepet.
Bár a cukorfogyasztás hangulatkilengésekhez vezet, a vércukorszint hirtelen emelkedése majd csökkenésre révén, a mesterséges édesítőszereknek hatása még rosszabb ennél.
Azok, akik nem kerülnek a cukorral kapcsolatba, mint például a diabéteszben szenvedő 18,1 millió amerikai, azok bizonyos helyzetekben élesebben reagálnak - állítja Bushman profeszor. A cukorbetegség nemcsak az egyénre veszélyes, hanem a társadalom számára is.
Akik fogyókúrázni kezdenek, először a cukrokkal szakítják meg közeli viszonyukat. De bizonyos esetekben a cukor nemhogy ront, hanem segít a helyzeten.