Legnépszerűbb termékek
Nincs találat
Legnépszerűbb cikkek
Nincs találat

Makrobiotikus életvezetési tanácsok

Módosítva: 10/25/2013 Szerző: Szimpatika 2 perc
Étkezzünk rendszeresen, napi 3 alkalommal, utoljára a lefekvés előtt legalább 3 órával. Az étkezés megkezdése előtt adjunk hálát az ételért és kérjünk rá áldást a hitünk szerint. Ha nincs kialakult módszerünk, akkor pl. így: „Legyen áldott ez az étel, aki adta, és aki megeszi, szolgálja egészségünket és egyensúlyunkat.”

Rendezett és nyugodt környezetben étkezzünk. Ha feszültek vagyunk, akkor lazítsunk előtte irányított, tudatos, lassú, mély lélegzetvételekkel. Csak akkor együnk, ha éhesek vagyunk. Csak akkor igyunk, amikor szomjasak vagyunk; igyunk elegendő mennyiségű vizet minden nap.



Étkezés közben üljünk egyenes gerinccel. Az alapos rágás kiemelkedően fontos a jó emésztéshez és a tápanyagok feldolgozásához: kb. 30-szor rágjunk falatonként. Akkor nyeljük le a falatot, ha nyállal összekeveredve folyékony állagú lesz a megrágott étel. Együnk mértékkel, addig, ameddig jól esik, és akkor fejezzük be, amikor már elég, de még nem ettük túl magunkat. Az étkezés végén köszönjük meg az ételt.

A mély és pihentető alvás érdekében éjfél előtt menjünk aludni. Fürödjünk naponta, de kerüljük a túlságosan forró és hosszú fürdőket, mert kivonják az ásványi anyagokat a testünkből. Az energiaáramlás gyengéd serkentésére dörzsöljük át fürdésnél az egész testünket, vagy legalább a kezünket, lábunkat és fülünket forró törölközővel.

A fogaink tisztítására természetes készítményeket használjunk (zeolitos fogpor, tengeri só). Természetes, növényi tisztálkodó szereket, kozmetikumokat használjunk (pl. tiszta növényi szappan, gyógyszertárban kevert hidratáló krém).

Amennyire csak lehetséges, viseljünk természetes alapanyagú ruházatot, különösen alsóneműként lehetőleg pamutot. Kerüljük a nagy, összeérő fém ékszereket az ujjakon, csuklón, nyakon vagy a testünk más részein, mert gátolják az energiaáramlást.

Ha az állapotunk engedi, töltsünk rendszeresen időt a szabadban, a mérsékelt napfényben, sétáljunk fűben, hóban, erdőben, vízparton.

Rendszeresen végezzünk fizikai gyakorlatokat, ami lehet séta, jóga, tánc, tornagyakorlatok, kerékpározás, kertészkedés, természetjárás stb.

Legyen az életünk része a rendszeres szellemi aktivitás, kreativitás is a nekünk kedves formában, mint például olvasás, tanulás, írás, komponálás, zenélés, szabás-varrás, önkéntes munka stb.

Tegyünk nagy zöld levelű növényeket a szobába, hogy frissítsék és oxigénnel lássák el a levegőt. Nyissunk ablakot naponta, akkor is, ha hideg van odakint, hogy friss levegő jöjjön be.


forrás: makrobiotika.hu