Állatokkal az allergia ellen

2010. 09. 10.
Szerző: Szimpatika
Mindig is nagy érdeklődés övezte  a kérdést, hogy  az életmódunk és  az allegiára való hajlamunk között milyen összefüggés áll. Most megtudhatjuk, hogy mi a kapcsolat  a kettő között.
Vannak ártalmatlan mikroorganizmusok amik  a bélrendszerünkben élnek. A szinbiotikumok,  a probiotikumok és speciális cukrok, úgynevezett prebiotikumok keverékei, amik serkentik  a probiotikumok termelődését.

A kutatások azt mutatták ki, hogy az allergiára hajlamos gyermekek bélrendszerében kevesebb probiotikum található, mint az allergiára nem hajlamos gyermekekében.

Az olyan probiotikumokról, mint a Lactobacillus GG és Lactobacilus rhamnosus kimutatták, hogy ekcéma- szerű tüneteket okoznak a két évnél fiatalabbak körében,  ha  viszont már kora gyermekkortól kellő mértékben termelődnek, a probiotikumok csökkentik az ekcémára való hajlamot.

Eddig még nem bizonyított a probiotikumok asztmára való jótékony hatása, de biztosan befolyásolják az immunrendszert. Csökkenthetik az általános allergia (állatszőr, pollenek) kialakulásának kockázatát és erősítik a test védekező képességét.

A legjobb eredmény elérésének érdekében  a terhes nőknek ajánlott  a várandósság utolsó hónapjaiba és az újszülött étrendjébe beiktatni  pro - és prebiotikumokat. Ám nem árt az óvatosság, ha a gyermeknél tehéntej - allergiát észlelünk, ilyenkor kerülni kell a szedését.

Higiéniás körülmények

A fejlett orvostudománynak és a higiéniai körülmények javulásának köszönhetően  az immunrendszerünk kevesebb támadásnak van kitéve, nincs leterhelve  a vírusok és baktériumok elleni „ küzdelemmel" így még  a legártalmatlanabb allergénnel szemben is maximális erőket tud „bevetni".

A kutatások kimutatták, hogy az allergénekkel szembeni érzékenység  főleg az életünk első évében alakul ki, amikor a gyermeki szervezet elkezdi a TH2 fehérvérsejteket „bevonni  a védelmi rendszerbe".

Az eddigi megfigyelések azt bizonyítják, hogy ha a korai években a gyermek alacsony allergéntartalmú környezetben tartózkodik, akkor felnőtt korában hajlamosabb lesz az allergiára, míg ha magas az élőhely allergénkoncentációja, kevesebb az esély a felnőttkori szénanátha kialakulására.

Ezt alátámasztja, hogy azoknál a gyermekeknél, akik családjukban egy vagy több háziállattal nőttek föl, kevesebb allergiás került ki, minta azok közül, akik nem tartottak otthon állatot.

Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra.
A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Olvasna még a témában?

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!