Érdemes megfontolni az alábbi ötleteket, hogy ezzel is elő tudjuk segíteni a demenciával élő személy kapcsolódását a természethez.
Sokan kifejezetten kedvelik a friss levegő vagy frissen vágott fű illatát. Másokra a rozmaring, menta, zsálya vagy az olyan virágok illata, mint a levendula, rózsa vagy jázmin aromája hat megnyugtatóan. Ha nincs lehetőségünk kertben vagy egy parkban-erdőben megkeresni ezeket az illatokat, akár illóolaj formájában is becsempészhetjük a mindennapokba őket.
Ha a demenciával élő személy mobilitása megengedi, menjünk el sétálni a természetbe vagy egy parkba. Ma már vannak olyan mobiltelefonos applikációk is, amikkel könnyen be tudjuk azonosítani a növényeket, fákat, virágokat.
Amennyiben van otthon kertünk, ott is sok időt tudunk tölteni. Vannak, akik a fűnyírást kedvelik, míg mások örömmel önöznek, ültetnek, gyomlálnak vagy metszenek.
Ám még kert híján is találkozhatunk otthonunkban a természettel: elég hozzá egy ablakpárkány és néhány kaspó. Akár szobanövényt, virágot vagy fűszernövényt ültetünk bele, szívmelengető lesz napról napra gondoskodni róla és figyelni a növény fejlődését.
Sok idős, demenciával élő ember számára az is remek elfoglaltság, ha az ablak közelébe madáretetőt helyezünk és megfigyelhetik a madarak jövés-menését. Mindezt állatokról szóló képeskönyvekkel, albumokkal is kiegészíthetjük.
A természettel történő interakció egy formája az is, ha művészi alkotás, festés, rajz vagy kollázs formájában foglalkozunk a témával. Ma már sokféle tematikus színező és kirakós is létezik, érdemes kerttel és élővilággal foglalkozókat keresni, hogy ezáltal is közelebb hozzuk a természetet a demenciával élő személy számára.