Vissza az időben
Idén szilveszterkor tegyünk időutazást a régmúlt korokba. Készíthetünk dekorációt vagy parti-kalapokat az elmúlt évtizedek stílusában, és a zenét is szolgáltassák régi előadók. Ez a demenciával élő szerettünknek segíthet felidézni kellemes emlékeit, ám emellett az egész család jól szórakozhat. Játszhatunk kvízeket is az adott évtizedek eseményeivel.
Gasztrotúra a Föld körül
Az Alzheimer-betegséggel vagy más demenciával élő személy számára nem feltétlenül szerencsés, ha éjfélig várunk az ünnepléssel. Ehelyett jobb megoldás, ha egész napra kiterjesztjük a mulatságokat. Remek szórakozás lehet, ha a világ minden tájáról származó ételeket szolgálunk fel a nap során, kisebb adagokban. Így a kellemes új élmények mellett a demenciával élő szerettünk jóllakottságát is biztosítjuk egész nap.
Újévi fogadalmak
Az újévi fogadalomtétel olyan népszerű szokást jelent, amit nem érdemes kihagyni az Alzheimer-kórral vagy más demenciával élő szerettünk hagyományaiból. Üljük körbe az asztalt és sorban haladva mindenki osszon meg legalább egy olyan dolgot, amit megfogad a következő évre. Játékos formába is önthetjük a tradíciót, ha ahelyett, hogy elmondanánk, mindenki leírja egy papírcetlire a fogadalmát, majd bedobjuk ezeket egy kalapba és egyesével kihúzva őket ki kell találni, ki írhatta azt.
Kézműveskedés
Az egész család számára fontos, hogy megőrizzük kedves emlékeinket az évről. Érdemes ezeket egy-egy családi albumba rendezni. Gyűjtsük össze az év során készült fényképeket és kellemes emlékeket idéző mozijegyeket, buszjegyeket, cetliket és más emlékeket. Szilveszter napján ezen gyűjteményt elővéve segíthetünk az Alzheimer-kórral élő szerettünknek elrendezni a képeket vagy azok fénymásolatát egy színes kartonlapokból összefűzött albumba. Az emlékek felidézése érdekes beszélgetést indíthat el a család minden tagja között.