A Hubble űrtávcső a Nyaklánc-ködről (PN G054.203.4) készített lenyűgöző felvételt. A nebula két csillag haláltáncával, az egyik objektumból kiszakadó gáz felragyogásával jött létre.
A csillagköd nagyjából 15 ezer fényévre fekszik a Földtől, a Nyíl csillagképben. A ködben két napszerű égitest található, melyek közül az egyik idősödő objektum mintegy 10 ezer éve elkezdett felfúvódni, és szinte elnyelte kisebb társát, létrehozva a csillagászok által közös buroknak nevezett állapotot.
A kisebb csillag folytatta a keringést testvérénél, növelve az óriás forgási sebességét, míg végül nagyobb darabok váltak le az idősebb égitestről. A kiszabaduló törmelékből alakult ki a nebula, amelyben a nagyobb gázcsomók gyémántszerűnek tűnnek. A két csillag a ködben rendkívül közel fekszik egymáshoz, így egyetlen fényes pontnak látszanak a Hubble képének közepén. A két objektum kicsit több mint egy nap alatt kerüli meg egymást.
A Hubble már korábban is megfigyelte a Nyaklánc-ködöt, ezúttal azonban a legújabb képfeldolgozó technikákkal elemezték adatait. A kompozit felvételhez a Wide Field Camera 3 (széles látószögű kamera 3) több felvételét is felhasználták.