Legnépszerűbb termékek
Nincs találat
Legnépszerűbb cikkek
Nincs találat

Pattanás ellen csalánteát

Létrehozva: 12/5/2011 1 perc VitáltippekBőrápolásBőrünkGyógynövényekTermészetgyógyászatVesecsalánSzív- és érrendszerÖsszes cikk
A csalán az egyik legeredményesebben használható növényünk. Elsősorban vértisztító hatása közismert. Ennek a hatásának azonban nagyon sok egyéb, gyógyító következménye is van.

A csalántea hatékonyan alkalmazható köszvény, izületi gyulladások, illetve mindennemű reumatikus megbetegedés kezelésére.

Vértisztító hatásának köszönhetően enyhítheti az allergiás tüneteket, így az ekcémát, szénanáthát, asztmát és a csalánkiütést. Eltünteti a tinédzserek pattanásait, és övsömör esetén is hatásos Természetes vízhajtóként könnyíthet a premenstruációs tüneteken, mivel csökkenti a szervezet folyadék-visszatartását.

 

A leveléből készült tea feloldja az anyagcseréből származó salakanyagokat, eltávolítja a szervezetből a mérgeket, ugyanakkor a vesét is fokozottabb vízkiválasztásra serkenti. Tisztítja a teljes emésztőcsatornát és a vizeletkiválasztó rendszert, ugyanakkor fokozza a szervezet védekező erejét.

A vese- és hólyagkő-képződésre hajlamosaknak érdemes rendszeresen csalánteát fogyasztaniuk, mert segítségével még idejében kiválasztódik a homok. Tisztító hatásának gyomor- és bélhurut esetén is hasznát vehetjük. Teája élénkítő hatású, sok vitamint és ásványi anyagot (pl. vasat) tartalmaz.

A csalánteát nyugodtan ihatjuk akár egy fél éven keresztül is, de az ajánlott  napi másfél decis adagot ne lépjük túl, mert allergiás tüneteket okozhat. Nagy mennyiségben való fogyasztásakor gyomorpanaszok, bőrégés és vizeletpangás fordulhat elő, de erős túladagolása nagyon ritkán fulladásos reakciót is kiválthat.

A vizelethajtók, így a csalán is kimeríthetik a szervezet kálium-készletét, ezért rendszeres fogyasztásakor gondoskodjunk a megfelelő kálium-pótlásról!

 

A csalán az egyik legsokoldalúbb növényünk. Elsősorban vértisztító hatása közismert. Ennek a hatásának azonban nagyon sok egyéb, gyógyító következménye is van.