Van egy módszer, egy akár könyvből is megtanulható, sőt az internetről is letölthető torna, amely fokozza a vér áramlását a petefészkekben és a méhnyálkahártyában. Erősíti a hüvely falát és a záróizmokat, ezáltal – legalábbis követői szerint – rendezik a nők havi ciklusát.
A gyakorlatsorokat az Izraelben élő, magyar származású Aviva Gabriella Steiner huszonnyolc éven át végzett kutatómunkával fejlesztette ki, s tanította évtizedeken át. Módszerét a WHO is elismeri, nemzetközi szabadalom védi.
A nők egész életük során kiszolgáltatottan tűrik szervezetük hóbortjait. A terhességtől való félelem életük egyik központi problémája. Termékenységük évtizedei alatt vagy partnerükre bízzák a védekezést, vagy vállalják a fogamzásgátlók, a tabletták, méhen belüli eszközök sokszor kellemetlen, olykor egészségtelen mellékhatásait. S még így is havonta feltehetik magunknak a kérdést, megjön, vagy nem jön meg. Szenvednek a menstruációt bevezető és kísérő tünetek miatt.
Életük fele diliben telik el. Aztán amikor mindettől megszabadultak, és elérkezik a változókor, jönnek a klimax tünetei. Ezeknél a problémáknál is sokkal rosszabb, amikor bármennyire szeretnének, nem tudnak teherbe esni, vagy utoléri őket a női nemi szervek valamelyik betegsége.
Az Aviva torna gyakorlatai segítenek elkerülni a nem kívánt terhességet. A helyesen végzett mozdulatok alkalmasak a menstruációt kísérő tünetek enyhítésére, a ciklus szabályozására, a betegségek elkerülésére, sőt a változókorban is sokat segítenek.
A módszer alapja egy fél óra alatt elvégezhető, tizennyolc mozdulatsorból álló torna, illetve ennek rövidített, otthoni változata. Ezen kívül léteznek speciális mozdulatok speciális problémák, illetve időhiány esetére. Egyik ilyen a pánik-gyakorlat.
Ha a vérzés nem jött meg időben, végezzük el a következő gyakorlatot:
Kiinduló helyzet: kis terpeszben állunk, erősen rogyasztott térdekkel. Két tenyerünk a comb közepén, az ujjak befele néznek.
A mozdulat: billentsük előre a csípőnket az alhas erős behúzása közben.
B mozdulat: a csípő előrebillentése megmarad, az alhas beszorítása kienged. A mozdulatokat folyamatosan kell végezni 5–15 percig. Reggel és este. Ajánlatos a „pánik nap" során a szokásosnál több cukormentes és lehetőleg meleg folyadékot inni, és fehérjében gazdag olajos magvakat, esetleg tofut, kefírt, vagy túrót fogyasztani.